Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Ponad 370 mln zł na poprawę transportu kolejowego w Rybnickim Okręgu Węglowym

20.01.2017

Dla pasażerów wygodniejsza podróż, a dla przewozów towarowych sprawniejszy przewóz węgla. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rewitalizacje ważnych linii kolejowych na Śląsku, na odcinku Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze. Prace obejmą m.in. 60 km linii, 10 stacji i przystanków, 91 obiektów inżynieryjnych.

Główna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna o kodeksie urbanistyczno-budowlanym

19.01.2017

- Pracujemy nad przepisami wprowadzającymi i przejściowymi, które trafią pod obrady rządu razem z projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Przepisy ustawy wprowadzającej będziemy także szeroko konsultować. Rok 2017 będzie rokiem przełomowym dla projektu kodeksu – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas posiedzenia Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Umowa na koncepcję programową dla S19 Rzeszów - Babica podpisana

19.01.2017

19 stycznia 2017 r.  podpisana została umowa  na wykonanie Koncepcji Programowej dla ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy.

Współpraca z branżą międzynarodowego transportu drogowego

18.01.2017

Zasady wynagradzania kierowców w transporcie międzynarodowym, bezpieczeństwo kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów, płaca minimalna w transporcie drogowym i czas pracy kierowców to główne tematy rozmów, które odbyły się 18 stycznia 2017 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Wzięli w nich udział przedstawiciele administracji rządowej: Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Finansów, Państwowej Inspekcji Pracy, Instytutu Transportu Samochodowego, Inspekcji Transportu Drogowego oraz strony społecznej, reprezentowanej przez przewoźników i pracodawców transportu drogowego, a także związków zawodowych zrzeszających kierowców.

Rozmowy MIB i MSZ z przewoźnikami w sprawie utrudnień w przewozach na terenie Austrii i Francji

18.01.2017

Od początku 2017 r. niektóre państwa Unii Europejskiej, w tym Francja i Austria, wymagają rejestrowania przewoźników przed wykonaniem operacji w międzynarodowym transporcie drogowym. Systemy teleinformatyczne tych państw nie są jednak do tego dostosowane. Z informacji przekazanych przez polskich przedsiębiorców wynika, że systemy te wielokrotnie się zawieszały, nie pozwalając na zarejestrowanie pracowników. Wiele pozycji w tabelach i formularzach jest nieprecyzyjnych, a wypełnienie niezbędnych formularzy on-line wymaga poświęcenia nawet kilku godzin. Dodatkowo, np. w Austrii, przez kontrolerów inspekcji drogowej nie są respektowane dokumenty, które nie zostały wypełnione on-line w momencie awarii systemu.

Przygotowujemy udział MIB w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 w Poznaniu

17.01.2017

Założenia programu "Mieszkanie plus" i podsumowanie konsultacji publicznych kodeksu urbanistyczno-budowlanego to jedne z najważniejszych tematów prezentowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 w Poznaniu. Targi organizowane w dniach 7-9 lutego 2017 r. zostały objęte honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa. 17 stycznia 2017 r. wiceminister Tomasz Żuchowskiego w siedzibie MIB zaprezentował przedstawicielom organizacji branżowych program merytoryczny udziału MIB.

Spotkanie wiceministra Jerzego Szmita z pracownikami Instytutu Badawczego Dróg i Mostów

16.01.2017

Zapoznanie się z działalnością naukową laboratoriów Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie to główny cel wizyty podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita w IBDiM. 16 stycznia 2017 r. spotkał się on z dyrekcją i pracownikami Instytutu.

Wzmacniamy współpracę z Republiką Irlandii

13.01.2017

– Współpraca polsko-irlandzka w dziedzinie transportu i budownictwa jest dla Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa niezwykle ważna – powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło na spotkaniu z ambasadorem Republiki Irlandii Gerardem Keownem, które odbyło się 13 stycznia 2017 r.

Podróżni skorzystają na współpracy przewoźników

12.01.2017

- Życzmy sobie wszyscy, aby dzięki tej inicjatywie Polacy jak najszybciej mieli dostęp do możliwości taniego kupowania biletów – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit o podpisanym 12 stycznia 2017 r. porozumieniu Przewozów Regionalnych ze spółkami PKS.

Konsultacje w sprawie publicznego transportu zbiorowego

12.01.2017

11 stycznia 2017 r. odbyło się drugie posiedzenie Zespołu do spraw opracowania projektu ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, powołanego z inicjatywy Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Spotkaniu przewodniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa  Jerzy Szmit, obecni byli także przedstawiciele organizacji zrzeszających przewoźników drogowych i stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego.

 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook