Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Blisko 12,5 mln podróżnych – rekordowe wakacje w PKP Intercity

19.09.2017

Od czerwca do końca sierpnia 2017 r. z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3 mln osób więcej niż w ubiegłorocznym sezonie letnim. To najlepsze wakacje pod względem liczby przewiezionych pasażerów od 7 lat. Podróżni najchętniej wybierali połączenia na trasie z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Dużym powodzeniem cieszyły się także kierunki turystyczne, jak np. Kołobrzeg, Koszalin, Zakopane czy Krynica-Zdrój.

Rozpoczynają się prace nad hybrydowym pojazdem szynowym

19.09.2017

19 września 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel wziął udział w konferencji prasowej, podczas której spółki wchodzące w skład grupy Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie budowy pojazdu z podwójnym napędem spalinowo-elektrycznym.

Wspieramy rozwój pojazdów autonomicznych

19.09.2017

– Rozpoczęcie współpracy na szczeblu rządowym, z wykorzystaniem liderów polskiej myśli naukowo-technicznej, jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój technologii samosterujących pojazdów. Jeśli Polska ma liczyć się w branży motoryzacyjnej w tej części Europy, musi skupić się również na najnowszych trendach i technologiach – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk otwierając konferencję „Autonomiczna przyszłość Polski”, która odbyła się 19 września 2017 r.

Bądźmy bezpieczni na drodze – rusza kampania MIB - KRBRD

18.09.2017

18 września 2017 r. rusza kampania społeczna dotycząca działań edukacyjnych na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Organizatorami są Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem kampanii jest wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze, który przyczyni się do spadku liczby wypadków drogowych, a w konsekwencji – liczby ofiar śmiertelnych.

Związek Zawodowy Budowlani świętuje 125-lecie

18.09.2017

Ruch Zawodowy Budowlanych w Polsce świętuje 125-lecie. Gośćmi uroczystej gali połączonej z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych byli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski i wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau.

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Olsztyn - Działdowo skróci czas podróży do Warszawy

18.09.2017

- Kolej zaczyna pełnić w regionach coraz istotniejszą rolę. Tylko w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w województwie warmińsko-mazurskim są dwa projekty o wartości ponad 550 mln zł. Efektem tych prac, na liniach Ełk – Szczytno oraz Działdowo – Olsztyn, będą szybsze i wygodniejsze podróże oraz zwiększenie dostępności kolei – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel podczas konferencji prasowej w Olsztynie.

Ponad 600 mln zł na inwestycje drogowe w 9 województwach

18.09.2017

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził do realizacji 14 Programów Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 600 mln zł. Są to zadania związane z prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej, rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zmieniamy oblicze transportu - rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16.09.2017

– Kształtowanie transportowej wrażliwości oraz rozsądne użytkowanie prywatnych samochodów jest równie ważne dla zrównoważonej mobilności, jak nowy tabor i modernizacja infrastruktury. Dlatego zachęcamy miasta, szkoły i zakłady pracy do wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Chcemy razem propagować wiedzę na temat alternatywnych i czystych form transportu i małymi krokami zmieniać jego oblicze  – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wspólny Bilet w transporcie kolejowym

15.09.2017

- Wspólny Bilet to ważny element strategii rządu. Pakiet Podróżnika to jego pierwszy etap. Dzięki niemu unowocześniamy kolej – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel podczas konferencji „Wspólny Bilet w transporcie kolejowym”.

Kolejne programy inwestycji dla dróg krajowych zatwierdzone

15.09.2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji kolejne sześć programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączna wartość to niemal 83 mln zł. Inwestycje te będą realizowane w województwach: lubelskim, opolskim, dolnośląskim, pomorskim oraz podlaskim.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości