Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Apel ministra infrastruktury i budownictwa o rozsądną ofertę cenową dla odbudowujących swoje domy po nawałnicach

21.08.2017

W związku z tragicznymi skutkami nawałnic, jakie nawiedziły Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r., minister infrastruktury i budownictwa wystosował apel do 36 stowarzyszeń skupiających producentów i dystrybutorów materiałów budowalnych.

Konsekwentna współpraca Polski i Republiki Czeskiej

21.08.2017

21 sierpnia 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wraz z czeskim ministrem infrastruktury Danem Ťokiem uczestniczył w otwarciu odcinka Osicky-Hradec Karlove czeskiej autostrady D11.

Sieć kolejowa przejezdna po nawałnicach. Minister Adamczyk dziękuje służbom

18.08.2017

- Dziękuję Państwu za pełne zaangażowanie w usuwanie skutków nawałnicy na szlakach kolejowych. Dzięki Państwa pracy linie kolejowe są dziś w pełni przejezdne – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 18 sierpnia 2017 r. w Bydgoszczy, gdzie  spotkał się z pracownikami kolei, którzy brali udział w udrożnieniu szlaków kolejowych po zeszłotygodniowych burzach.

Minister Andrzej Adamczyk podziękował pracownikom nadzoru budowlanego za udział w usuwaniu skutków nawałnic

18.08.2017

- Zależy nam na tym, żeby po etapie zabezpieczenia, w którym aktywnie uczestniczyły służby i wielu wolontariuszy, poszkodowani jak najszybciej otrzymali dalszą pomoc. Rząd chce maksymalnie uprościć i odformalizować procedury. Dziękuję pracownikom nadzoru budowlanego za zaangażowanie w usuwanie skutków nawałnic i ocenę szkód. To umożliwi szybszą wypłatę przekazanych przez rząd środków na odszkodowania – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 18 sierpnia 2017 r. w Bydgoszczy.

Ułatwienia w procedurach budowlanych w związku z usuwaniem skutków nawałnic

17.08.2017

- Zależy nam na tym, żeby po etapie zabezpieczenia, w którym aktywnie uczestniczyły służby i wielu wolontariuszy, poszkodowani jak najszybciej otrzymali dalszą pomoc. Rząd chce maksymalnie uprościć i odformalizować te procedury. Dlatego przygotowaliśmy i udostępniamy formularze oraz przykładowo wypełniony druk, żeby można było się z nim zapoznać już przed zgłoszeniem szkody – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Ruszyła kampania społeczna "Kierujesz życiem"

17.08.2017

Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ruszył z nową kampanią społeczną "Kierujesz życiem". Kampania ma trafić głównie do młodych kierowców, którzy - jak wskazują statystyki Policji - charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków.

Umowy na budowę S7 Warszawa – Grójec podpisane

17.08.2017

17 sierpnia 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w podpisaniu umów na projekty i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca, tzw. Puławskiej Bis.

Rekordowe wyniki rządowego programu wsparcia termomodernizacji i remontów w lipcu 2017 r.

17.08.2017

Najwyższe od ponad 3 lat efekty funkcjonowania rządowego programu wsparcia termomodernizacji i remontów zanotowano w lipcu 2017 r. Obsługujący program Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał 335 premii na łączną kwotę 21,5 mln zł, co pozwoli na realizację inwestycji o wartości 125,3 mln zł w związku z remontami lub termomodernizacją budynków, w których znajduje się 8,9 tys. mieszkań.

Ostatni etap modernizacji linii Siedlce - Terespol

16.08.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 16 sierpnia 2017 r. umowę na modernizację ostatniego odcinka linii Siedlce - Terespol. Inwestycja za ponad 417 mln złotych (netto) obejmuje głównie modernizację i przebudowę trzech stacji w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu oraz przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości wchodzi w życie 11 września 2017 r.

11.08.2017

11 sierpnia 2017 r. w Dzienniku Ustaw ogłoszono ustawę o Krajowym Zasobie nieruchomości. Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, a więc 11 września br., z wyjątkiem przepisów dotyczących utworzenia KZN oraz określenia wzoru wykazu nieruchomości, które wejdą w życie w dniu następującym po dniu ogłoszenia ustawy, a więc 12 sierpnia br.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook