Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Rail Baltica szansą dla regionu

24.04.2017

24 kwietnia 2017 r. wiceministrowie infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel i Justyna Skrzydło wzięli udział w Rail Baltica Global Forum odbywającym się w stolicy Łotwy, Rydze.

MIB oczekuje na zgłoszenia w sprawie statusu infrastruktury lokalnej

24.04.2017

Część infrastruktury kolejowej w Polsce może mieć status infrastruktury lokalnej, która nie ma żadnego strategicznego znaczenia dla funkcjonowania rynku kolejowego. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planuje wystąpić do Komisji Europejskiej z nowym wnioskiem o uznanie niektórych sieci kolejowych za infrastrukturę lokalną.

Wkrótce nowy przetarg na S14 Zachodnią Obwodnicę Łodzi

21.04.2017

- Zachodnia Obwodnica Łodzi to ważne wyzwanie i istotna dla mieszkańców regionu inwestycja. Dlatego podjęliśmy działania na rzecz jak najszybszego skierowania jej do realizacji. Decyzja o unieważnieniu dotychczasowego przetargu, w którym oferty znacząco przekroczyły wartość kosztorysową tego zadania była niełatwa, ale konieczna. Skupiamy się na tym, aby nowy przetarg został wkrótce ogłoszony – powiedział wiceminister Jerzy Szmit.

Nowelizacja ustawy Prawo pocztowe przyjęta przez Sejm

21.04.2017

Możliwość korzystania z unijnego programu pomocowego „Rekompensata dla Poczty Polskiej kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2013-2015" daje Poczcie Polskiej nowelizacja ustawy Prawo pocztowe, przyjęta przez Sejm 21 kwietnia 2017 r.

Bliżej realizacji kolejnego odcinka Via Carpatia

21.04.2017

Podkarpacki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie Koncepcji programowej dla 75 km odcinka drogi ekspresowej S19 w. Babica - Barwinek (granica państwa). Przy ocenie ofert, oprócz kryterium ceny, będą brane pod uwagę także kryteria pozacenowe (40 punktów na 100 możliwych do uzyskania). Termin składania ofert mija 31 maja 2017 r.

Konferencja nt. IV Pakietu Kolejowego

21.04.2017

Wiceminister Andrzej Bittel, 20 kwietnia 2017 r., otworzył konferencję „IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym” zorganizowaną przez Izbę Gospodarczą Transportu Lądowego pod patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Konferencja "Zrównoważone Miasta i Zrównoważona Energia"

20.04.2017

- Troska o jakość powietrza to zadanie zbiorowe. Rząd premier Beaty Szydło zajął się tą sprawą kompleksowo – powiedział 20 kwietnia 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas debaty "Zrównoważone Miasta i Zrównoważona Energia". W konferencji zorganizowanej przez Global Compact Poland i Najwyższą Izbę Kontroli wzięli również udział przedstawiciele ministerstw energii, środowiska i rozwoju.

Szybciej z Krakowa do Zakopanego

20.04.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace na linii nr 99 Chabówka – Zakopane wraz z budową łącznicy w Chabówce. To kolejna inwestycja, która skróci czas przejazdu między Krakowem a Zakopanem. Po zakończeniu wszystkich prac podróż między tymi miastami będzie krótsza o 1 godzinę i 15 minut.

Infrastruktura Informacji Przestrzennej w samorządach terytorialnych

19.04.2017

- W kodeksie urbanistyczno-budowlanym wprowadzamy obowiązek prowadzenia baz danych planistycznych. Proponujemy przyjęcie krajowego modelu danych oraz branżowego profilu metadanych, które zostaną określone w rozporządzeniu wykonawczym do KUB. Chcemy także wdrożyć Rejestr Urbanistyczno-Budowlany – mówił 19 kwietnia 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas seminarium "Organizacja i struktura IIP w samorządach terytorialnych".

Nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni

19.04.2017

Rozpoczyna się modernizacja dwukilometrowej estakady na głównej trasie kolejowej Tczew – Kostrzyn. Prace realizowane są w ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., ich wartość to 111 mln zł.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook