Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Łączymy Warszawę ze wschodnią Polską

25.07.2017

25 lipca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w podpisaniu umów na budowę autostrady A2 na odcinku Warszawa – Mińsk Mazowiecki, węzła Lubelska w ciągu drogi ekspresowej S17 oraz przebudowę dk nr 61 w Legionowie (III etap).  W konferencji prasowej uczestniczyli także wiceministrowie rozwoju Jerzy Kwieciński i Witold Słowik, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marian Gołoś.

Rekordowe wyniki budownictwa mieszkaniowego

25.07.2017

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego w czerwcu 2017 r. W okresie sześciu miesięcy 2017 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym i liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Dogodne połączenia kolejowe z Legnicy do Lubina i Rudnej Gwizdanów

21.07.2017

Dzięki podpisanej 21 lipca 2017 r. przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA umowie, nastąpi znaczna poprawa systemu komunikacji na Dolnym Śląsku. Kosztem prawie 190 mln zł zostanie przeprowadzona modernizacja 40-km linii Legnica – Rudna Gwizdanów. Odnowionych będzie 9 stacji i przystanków oraz wybudowany nowy przystanek.

II filar programu Mieszkanie Plus - zmiany w programie społecznego budownictwa czynszowego

21.07.2017

19 lipca 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał przygotowaną przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa ustawę o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw.

W sierpniu wznowienie naboru wniosków w programie Mieszkanie dla Młodych

21.07.2017

19 lipca 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, która umożliwia wznowienie naboru wniosków o dofinansowanie wkładu własnego przy nabyciu mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych.

Modernizacja trasy kolejowej Częstochowa – Zawiercie

20.07.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 20 lipca 2017 r. umowę o wartości ponad 370 mln zł na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku Częstochowa – Zawiercie. To ostatni modernizowany odcinek linii kolejowej nr 1 z Warszawy do Katowic, tzw. Wiedenki.

Kolejne inwestycje na drogach krajowych skierowane do realizacji

20.07.2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 16 Programów Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 99 mln zł. Zadania te będą realizowane w siedmiu województwach. Są to zarówno prace przygotowawcze do budowy dróg ekspresowych (S7, S16) jak i zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Sejm rozpoczął prace nad ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości

19.07.2017

- Dziś w Polsce problem mieszkaniowy związany jest z brakiem mieszkań na wynajem. Ten rynek funkcjonuje w bardzo ograniczonym zakresie. Niestety w ostatnich latach nie wydarzyło się nic, co by ten stan zmieniło - powiedział 19 lipca 2017 r. w Sejmie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, podczas pierwszego czytania projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego o Zintegrowanym Systemie Informacji o Nieruchomościach

19.07.2017

Działania podejmowane przez powiaty w związku z budową Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) były jednym z tematów posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego 19 lipca 2017 r. Informację na ten temat prezentował podczas posiedzenia wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski - Pełnomocnik Rządu ds. Rządowego Programu Rozwoju ZSIN.

Wybudujemy więcej dróg w ramach PBDK

19.07.2017

12 lipca 2017 r. Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook