Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Druga jezdnia S3 Sulechów – Zielona Góra Północ oddana do ruchu

20.10.2017

Zakończył się I etap dobudowy drugiej (wschodniej) jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów – Zielona Góra Północ. Od 20 października 2017 r. ruch na tej trasie odbywa się po dwóch jezdniach.

Budowa łącznicy kolejowej w Krakowie na ukończeniu

20.10.2017

- Obecnie w Krakowie realizowane są najpoważniejsze przedsięwzięcia kolejowe od kilkudziesięciu lat. Już wkrótce podróżni będą mogli skorzystać z wybudowanej łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze, która umożliwi uruchomienie szybkiego i bezpośredniego połączenia kolejowego z Krakowa do Zakopanego, a także zintegruje kolej z komunikacją miejską – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 20 października 2017 r. podczas przejazdu technicznego po łącznicy.

Andrzej Adamczyk nagrodzony „Bursztynem Polskiej Gospodarki”

20.10.2017

- Dziękuję za to, że uznali Państwo, że skutecznie realizuję program rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce Wschodniej. Dziękuję za przyznanie mi „Bursztynu Polskiej Gospodarki”. To zaszczyt odbierać nagrodę w tak zacnym gronie – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk odbierając wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach, objętego honorowym patronatem przez premier Beatę Szydło.

Wiceminister Tomasz Żuchowski wziął udział w Śląskim Dniu Budowlanych

19.10.2017

O programie Mieszkanie Plus oraz projektach legislacyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa mówił podczas Śląskiego Dnia Budowlanych w Katowicach wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Spotkanie było połączone z 20-leciem Śląskiej Izby Budownictwa oraz 15-leciem Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Więcej wniosków o społeczne budownictwo czynszowe

18.10.2017

- Dziękuję wszystkim samorządom, które złożyły wnioski w jesiennej edycji rządowych programów wspierających społeczne budownictwo czynszowe, w tym komunalne. Samorządy i organizacje pozarządowe są niezwykle ważnym partnerem rządu w realizacji pakietu działań Mieszkanie Plus w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Zwiększone zainteresowanie inwestorów programem wynika z przeprowadzonych przez MIB zmian w ustawie. Mam nadzieję na przyjęcie kolejnych zmian, które usprawnią działanie programów – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podsumowując jesienny nabór wniosków do dwóch rządowych programów wspierających społeczne budownictwo czynszowe.

O programie Mieszkanie Plus w Kielcach

18.10.2017

W kolejnych konsultacjach społecznych na temat możliwości jakie daje Krajowy Zasób Nieruchomości oraz program Mieszkanie Plus odbyło się 18 października 2017 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. W spotkaniu uczestniczyli wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Poczta Polska zainwestuje w nową sieć logistyczną

18.10.2017

Koncepcja transformacji sieci logistycznej, przestawienie logistyki pocztowej z listowej na paczkową oraz plan powstania centralnego węzła logistycznego do obsługi międzynarodowego handlu elektronicznego to priorytety działań Poczty Polskiej, zaprezentowane 18 października 2017 r. podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Ponad 256 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych

17.10.2017

17 października 2017 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały dwie umowy inwestycyjne na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” oraz opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo”.

Kongres Polityki Miejskiej

16.10.2017

- Tworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia polityki miejskiej to zadanie realizowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Mogę zapewnić, że przedstawiciele MIB z dużą uwagą wysłuchają opinii i wskazówek przedstawicieli samorządu terytorialnego, aby wykorzystać je w naszych dalszych pracach legislacyjnych – mówił 16 października 2017 r. w Krakowie wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

O programie Mieszkanie Plus podczas Dni Dewelopera

12.10.2017

- Prowadzimy szerokie konsultacje publiczne najnowszych inicjatyw legislacyjnych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Pracujemy nad ustawą inwestycyjną, która ułatwi inwestowanie na jasnych dla wszystkich stron zasadach – mówił wiceminister Tomasz Żuchowski 12 października 2017 r. podczas konferencji Dni Dewelopera.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości