Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Powrót godła RP symbolem przynależności Poczty Polskiej do państwa

29.05.2017

Gdańsk jest kolejnym miastem w Polsce, w którym przywracane są symbole polskości w placówkach pocztowych. 29 maja 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński uczestniczył w uroczystości zawieszenia godła RP na budynku urzędu pocztowego Gdańsk 8.

Warszawa – Lublin, największy projekt KPK rozpoczęty

29.05.2017

Będą krótsze podróże z Lublina do Warszawy - czas przejazdu skróci się do 90 minut. Tylko na odcinku Otwock - Lublin PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą komfort obsługi na 34 stacjach i przystankach. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. 29 maja 2017 r. w Lublinie, w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, podpisano dwie umowy o wartości prawie 1,7 mld zł na modernizację linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock - Lublin.

Kolejne zadania z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych skierowane do realizacji

29.05.2017

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas wizyty na budowie drogi ekspresowej S51, która odbyła się 27 maja 2017 r., podpisał programy inwestycji dla trzech zadań z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Są to: budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 16 w Tyrowie, budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 53 w Trękusku oraz rozbudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Korpele – Szczytno.

Minister Infrastruktury i Budownictwa podpisał rozporządzenie ws. tzw. sekundników

26.05.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Przetarg na ostatni odcinek S3 do granicy z Czechami

26.05.2017

Skierowanie do przetargu ostatniego na południu Polski odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Lubawki podpisał 26 maja 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Powstanie most na Wiśle w ciągu S2

26.05.2017

25 maja 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu przez Wisłę w ciągu S2 Puławska- Lubelska.

Kongres Stolarki Polskiej

25.05.2017

O roli i przyszłości oraz kierunku rozwoju branży stolarki budowlanej dyskutowano podczas Kongresu Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 25-26 maja 2017 r. w Toruniu. W spotkaniu wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, który decyzją gospodarzy kongresu – Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów "Polskie Okna i Drzwi" (POiD) został uhonorowany "Orłem Polskiej Stolarki".

Mieszkanie Plus w Sochaczewie i Wieluniu – kolejne samorządy podpisały listy intencyjne

25.05.2017

Około 200 w Wieluniu i 150 w Sochaczewie – tyle mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności może wkrótce powstać w ramach programu Mieszkanie Plus. 25 maja 2017 r. podpisano listy intencyjne, które są wstępem do przeprowadzenia szczegółowych analiz inwestycyjnych. Budowę lokali na działkach zaproponowanych przez samorządy sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości.

Pierwsza wspólna karta płatnicza Banku Pocztowego i Poczty Polskiej

24.05.2017

- Cieszę się, że Grupa Poczty Polskiej, wykorzystując swój potencjał, może odegrać ważną rolę w realizacji celów Państwa, jego cyfryzacji oraz ograniczania kosztownego dla budżetu państwa obrotu gotówkowego - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas briefingu z okazji wydania pierwszej wspólnej karty płatniczej Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, który odbył się 24 maja 2017 r.

Rząd realizuje Narodowy Program Mieszkaniowy

24.05.2017

- Bank Gospodarstwa Krajowego jest bardzo ważny dla ministerstwa infrastruktury i budownictwa, bo realizuje technicznie programy związane z budownictwem i mieszkalnictwem - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji "Bank Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego - Strategie finansowe projektów rozwojowych".

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook