Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wygodniej koleją z Iławy do Olsztyna

24.06.2017

Za 78 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują odcinek Jamielnik – Olsztyn. Pasażerowie zyskają sprawny i bezpieczny przejazd pociągiem oraz wygodną obsługę na peronach. To kolejna inwestycja PLK, która wpłynie na poprawę standardu podróży na trasie Poznań – Toruń – Olsztyn.

Czuwamy nad bezpieczeństwem dzieci podczas wakacji

24.06.2017

24 czerwca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur wzięli udział w briefingu prasowym inaugurującym akcję kontroli autokarów „Bezpieczny Autokar – Wakacje 2017”.

125-lecie Ruchu Zawodowego Budowlanych w Polsce

23.06.2017

- Ministerstwo infrastruktury i Budownictwa docenia jakże bogatą historię Związku Zawodowego "Budowlani", który łączy w swojej działalności pracowników związanych nie tylko z sektorem budowlanym, ale także przemysłem materiałów budowlanych, spółdzielczością mieszkaniową, przemysłem drzewnym, meblarskim, leśnictwem, ochroną środowiska i służbami komunalnymi – napisał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w liście do uczestników jubileuszowego kongresu. Życzenia podczas spotkania złożył w imieniu ministra A. Adamczyka i własnym wiceminister Tomasz Żuchowski, współprzewodniczący Zespołu Trójstronnego do spraw Budownictwa i Gospodarki Komunalnej.

Krajowy Zjazd Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

23.06.2017

- Obecny rząd liczy na szczery dialog z całym samorządem zawodowym inżynierów budownictwa. Jestem przekonany, że działania, które możemy wspólnie podjąć dla wzmocnienia roli zawodu inżyniera budownictwa, jako zawodu zaufania publicznego, przyniosą zamierzony efekt. W pełni doceniamy znaczenie i wagę samorządu zawodowego, którego rolą jest rozwiązywanie problemów związanych z wykonywaniem zawodu, odpowiadanie na pojawiające się wyzwania i dbanie o standard etyczny członków izby – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas 16. Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, który odbył się 23 czerwca 2017 r.

180 mieszkań w Pelplinie z programu Mieszkanie Plus

23.06.2017

Nowoczesne mieszkania powstaną na blisko dwuhektarowej działce wskazanej przez miasto. W ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus budowę lokali sfinansuje spółka BGKN. 23 czerwca 2017 r. Pelplin zawarł warunkową umowę inwestycyjną z BGKN.

Bliżej zakończenia budowy S7 w województwie warmińsko-mazurskim

23.06.2017

– S7 to kluczowy szlak drogowy na osi Północ-Południe, który połączy trzy ważne ośrodki miejskie: Gdańsk, Warszawę i Kraków. Cieszę się, że w województwie warmińsko-mazurskim trasa jest już niemal w całości ukończona – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Inwestycje PAŻP na lotnisku w Katowicach

23.06.2017

Katowice Airport realizuje liczne przedsięwzięcia infrastrukturalno-budowlane, które poprawiają bezpieczeństwo, przepustowość, komfort obsługi pasażerów oraz umożliwiają dynamiczny rozwój lotniska. W realizowany w Pyrzowicach proces inwestycyjny zaangażowana jest również Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. 23 czerwca 2017 r., w obecności  ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie go w powstającą wieżę kontroli lotów.

Podpisana kolejna umowa na modernizację linii kolejowej E 59

23.06.2017

Rozpoczyna się ostatni etap modernizacji linii E 59 na trasie Poznań-Wrocław. 23 czerwca 2017 r. w Poznaniu podpisano umowę, w ramach  której wykonane zostaną, warte 355 mln zł netto, prace na odcinku granica województwa dolnośląskiego (Rawicz) – Leszno. Dzięki nowym torom, peronom, przejazdom kolejowo-drogowym i wiaduktom zwiększy się dopuszczalna prędkość jazdy, a zarazem bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Nabór wniosków w konkursie o nagrodę za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego

23.06.2017

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przypomina o trwającym naborze wniosków do 55. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

MIB uruchomiło nowe inwestycje poprawiające stan istniejącej sieci drogowej

22.06.2017

16 zadań związanych z poprawą stanu istniejącej sieci drogowej zostało zatwierdzonych do realizacji przez MIB. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg, poprawą bezpieczeństwa oraz systemem zarządzania ruchem na dojeździe do przejścia granicznego. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał Programy Inwestycji dla zadań drogowych, które będą realizowane w sześciu województwach. Ich łączny koszt to ok. 142 mln zł.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook