Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Minister Adamczyk o Pakiecie Mobilności w Strasburgu

15.03.2018

W dniach 14-15 marca 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się w Strasburgu z posłami Parlamentu Europejskiego. Głównymi tematami rozmów były kwestie omawiane obecnie na agendzie instytucji Unii Europejskiej, w tym związane z Pakietem Mobilności.

Łączymy Polskę z partnerami handlowymi

14.03.2018

Porozumienie umożliwiające zmniejszenie o 1000 km dystansu pomiędzy Polską a rynkiem indyjskim podpisali w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji „South-West Route” z Iranu, Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i spółki PKP LHS, która jest współtwórcą nowego korytarza transportowego. Trasa kolejowa jest 2-3 krotnie szybsza od drogi morskiej, a nowy szlak jest krótszy o 1000 km od alternatywnej trasy lądowej. Dzięki porozumieniu polscy importerzy i eksporterzy uzyskają możliwość łatwiejszej wymiany handlowej z Iranem i Indiami.

Kolejne potwierdzone terminy spotkań informacyjnych kampanii ETZT 2018

14.03.2018

Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Środowiska kontynuują przygotowania do polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - ETZT 2018. Serdecznie zapraszamy na regionalne spotkania informacyjne w kolejnych Urzędach Marszałkowskich, które potwierdziły zainteresowanie współpracą.

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Ogólnopolski Dzień Motocyklisty

14.03.2018

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Ogólnopolski Dzień Motocyklisty

Minister Adamczyk na Forum Europa - Ukraina

13.03.2018

13 lutego 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w odbywającym się w Rzeszowie XI Forum Europa – Ukraina, w panelach dotyczących koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku oraz współpracy państw Trójmorza.

Rada Ministrów przyjęła przedłożony przez ministra infrastruktury projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw

13.03.2018

Projekt nowelizacji wprowadza lepszy nadzór nad rynkiem usług przewozowych w Polsce. Eliminuje również nieuczciwą konkurencję między przewoźnikami oraz zapewnia większą ochronę rynku wewnętrznego przed nieuczciwą konkurencją ze strony przewoźników spoza Unii Europejskiej. Doprecyzowuje ponadto obowiązujące przepisy dotyczące kontroli przestrzegania obowiązków i warunków przewozu drogowego. Propozycje MI dostosowują polskie prawo do rozwiązań obowiązujących w UE.

Będą podróże z Warszawy Głównej

13.03.2018

Przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów, wygodne perony, większa dostępność do kolei – to planowane efekty przebudowy stacji Warszawa Główna. 13 marca 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę o wartości prawie 81 mln zł na wykonanie inwestycji. Ukończenie inwestycji jest planowane w III kwartale 2019 r.

Powstanie nowy most za Zakopiance w Białym Dunajcu

12.03.2018

12 marca 2018 r. rozpoczęła się budowa mostu w ciągu drogi krajowej nr 47 (Zakopianka) w Białym Dunajcu.  W związku z tym, że nowy most powstanie w miejscu starej przeprawy nad potokiem Biały Dunajec, inwestycja zacznie się od budowy mostu tymczasowego.

Trzeci tor – większe możliwości kolei w Poznaniu

09.03.2018

Możliwość przejazdu większej liczby pociągów oraz nowy przystanek zwiększający dostępność do kolei, to podstawowe efekty planowanej budowy trzeciego toru między Poznaniem Głównym a Poznaniem Wschodnim. W ramach studium wykonalności przeprowadzona będzie analiza wariantów inwestycji.

Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2018

09.03.2018

Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz zainteresowanymi Urzędami Marszałkowskimi zapraszają na cykl regionalnych dni informacyjnych pt. „Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2018”. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), jak co roku, odbędzie się w dniach 16-22 września.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook