Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Kolejne inwestycje drogowe za 540 mln zł skierowane do realizacji

13.12.2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji kolejne 15 Programów Inwestycji dla zadań drogowych, których łączna wartość to niemal 540 mln zł.

Konferencja "Mieszkanie Plus dziś i jutro"

13.12.2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz sekretarz stanu w MIB, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie KZN Tomasz Żuchowski zapraszają na konferencję "Mieszkanie Plus dziś i jutro", podsumowującą dotychczasową działalność Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz poświęconą wyzwaniom i perspektywom dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus.

O programie Mieszkanie Plus z samorządowcami z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

13.12.2017

- Zachęcamy wszystkie samorządy do współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Gminy mogą tworzyć dostępne cenowo mieszkania na wynajem, w tym z opcją wykupu, w programie Mieszkanie Plus korzystając ze wsparcia Krajowego Zasobu Nieruchomości – mówił 13 grudnia 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

O projektach legislacyjnych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z samorządem zawodowym

12.12.2017

- Abyśmy sprawnie realizowali inwestycje system inwestowania, procedur budowlanych musi być jasny i czytelny. Patrząc jednak na inwestycje nie możemy zapominać, że dziś budowa musi opierać się o system dobrej urbanistyki, czyli tzw. ład przestrzenny – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas spotkania z przedstawicielami izb architektów i inżynierów budownictwa.

154 społeczne mieszkania czynszowe oddano w Gdańsku

12.12.2017

4 budynki mieszkalne, w których będą 154 mieszkania czynszowe, przekazano 12 grudnia 2017 r. do użytkowania w Gdańsku. Mieszkania powstały przy udziale środków Funduszu Dopłat, w ramach II filaru Mieszkanie Plus (wsparcie społecznego budownictwa czynszowego).

Przetarg na budowę węzła Niepołomice na A4

11.12.2017

11 grudnia 2017 r. w obecności szefa gabinetu ministra infrastruktury i budownictwa Łukasza Smółki i wicedyrektora biura ministra Tomasza Tomali małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę węzła Niepołomice na autostradzie A4. 

Inauguracyjne posiedzenie Krajowego Komitetu Rewitalizacji

11.12.2017

- Często "rewitalizacją" określano działania nie mające jej cech, takie jak realizacja pojedynczych inwestycji, nie mających zasadniczego wpływu na jakość życia mieszkańców gmin. Nie zawsze też udawało się osiągnąć skutek w postaci odnowy obszarów zdegradowanych - zaznaczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas inauguracyjnego posiedzenia Krajowego Komitetu Rewitalizacji.

Jarocin przyznał pierwsze w Polsce lokale w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus

09.12.2017

- To historyczny dzień. Program Mieszkanie Plus to wielowymiarowe przedsięwzięcia pozwalające zlikwidować deficyt mieszkaniowy w Polsce, zwłaszcza wśród tych, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na wolnym rynku. Naszym podstawowym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego w Polsce. Zarówno pilotaż programu Mieszkanie Plus, jak i sam program prowadzony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma doprowadzić do tego, że większą liczbę Polaków będzie stać na mieszkanie. W realizacji programu Mieszkanie Plus niezwykle ważna jest współpraca z gminami – mówił w Jarocinie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Inspekcja Transportu Drogowego zajmie się poborem opłat

08.12.2017

8 grudnia 2017 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych, która zakłada przeniesienie zadań związanych z poborem opłaty elektronicznej za przejazd samochodami po drogach krajowych od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD). Do GITD przeniesiono także wszystkie kompetencje związane z systemem poboru opłaty elektronicznej oraz opłaty za przejazd autostradą na odcinkach zarządzanych przez GDDKiA. To projekt rządowy przyjęty z inicjatywy ministra infrastruktury i budownictwa.

W Lubelskiem powstanie prawie 200 kolejnych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus

07.12.2017

Kolejnych siedem samorządów z województwa lubelskiego chce u siebie mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Porozumienia w tej sprawie podpisano 7 grudnia 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, podczas konferencji "Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa", organizowanej przez wojewodę lubelskiego i MIB.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości