Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Spotkanie z "Pomorskimi Pracodawcami Roku"

24.02.2017

- Mam nadzieję, że projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym zostanie wkrótce rozpatrzony przez rząd i w marcu trafi do Sejmu - mówił podczas uroczystego wręczenia nagród i statuetek "Pomorski Pracodawca Roku" wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Bliżej budowy obwodnic Tomaszowa Lubelskiego i Łochowa

24.02.2017

Przetarg na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17 wszedł już w ostatnią fazę. 24 lutego 2017 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia do składnia ofert do szesnastu wykonawców zainteresowanych realizacją tej inwestycji.

Inwestycje na kolei – dla większego komfortu podróży

24.02.2017

Znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów – to cele PKP PLK nie tylko na 2017 r. Nowe inwestycje pozwolą na lepsze podróże i transport towarów – zwiększą prędkości i przepustowość ważnych szlaków kolejowych.

Rola lotnisk regionalnych w systemie transportowym

23.02.2017

- Rozwój lotnisk regionalnych musi uwzględniać przede wszystkim potrzeby mieszkańców i regionu - powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit podczas debaty „Wzrost znaczenia portów lotniczych w kontekście rozwoju regionów”.

Kolejne umowy w ramach programu Mieszkanie Plus w województwie małopolskim

23.02.2017

Około tysiąca nowoczesnych mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności może w najbliższym czasie powstać w województwie małopolskim w ramach programu Mieszkanie Plus. Do pozyskanych wcześniej gruntów w Skawinie, Trzebini i Chrzanowie dołączyły kolejne nieruchomości w Krakowie, Skawinie i Tarnowie. To efekt listów intencyjnych podpisanych 23 lutego 2017 r. między BGK Nieruchomości S.A. a wojewodą małopolskim Józefem Pilchem oraz prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Nowe perony i sprawniejsze przejazdy na trasie Iława-Olsztyn

22.02.2017

PKP PLK ogłosiły przetarg na prace projektowe i budowlane dla linii nr 353 między Iławą a Olsztynem. Wartość inwestycji to 88 mln zł.

Wiceminister Justyna Skrzydło na posiedzeniu Komitetu Transportu Lądowego ONZ

21.02.2017

21 lutego 2017 r. delegacja MIB pod przewodnictwem wiceminister Justyny Skrzydło wzięła udział w 70. posiedzeniu Komitetu Transportu Lądowego Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

Kolejne spotkanie konsultacyjne na temat metodyki BIM

21.02.2017

Przedstawienie rekomendacji w zakresie możliwych ścieżek wdrożenia metodyki Building Information Modeling (BIM) w Polsce i przedstawienie wniosków na temat gotowości organizacji promujących stosowanie tej metodyki w praktyce do jej wdrożenia w budownictwie – to najważniejsze tematy spotkania eksperckiego, które odbyło się 21 lutego 2017 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasza Żuchowskiego.

Ponad 481 mln zł na inwestycje drogowe z POIiŚ

21.02.2017

Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów to kolejne miasta, które otrzymały unijne dofinansowanie na realizację inwestycji drogowych. W sumie na 5 projektów przeznaczonych zostało ponad 481 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Elektryfikacja linii Węgliniec-Zgorzelec

20.02.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na elektryfikację linii z Węglińca do Zgorzelca. Wartość inwestycji to ok. 70 mln zł.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook