Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Gala z okazji Święta Kolejarza

20.11.2017

- Święto Kolejarza to dzień wyjątkowy. Obchodzimy go, jak co roku,  z radością i dumą. Z radością - ponieważ widać na każdym kroku, jak zmienia się infrastruktura kolejowa w całym kraju; z dumą – ponieważ wszyscy kolejarze z zaangażowaniem i odpowiedzialnością pełnią służbę na kolejowych szlakach – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas gali z okazji Święta Kolejarza, która odbyła się 20 listopada 2017 r. w Warszawie.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

20.11.2017

W trzeci weekend listopada, jak co roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W organizowanych z tej okazji uroczystościach 19 listopada 2017 r. w Zabawie k. Tarnowa wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2017 w Polsce

20.11.2017

17 listopada 2017 r. odbyła się konferencja „Realizacja europejskiej polityki transportowej – podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2017 w Polsce” zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Jej celem było przedstawienie stopnia wykonania europejskiej polityki transportowej w zakresie zrównoważonej mobilności i transportu oraz podsumowanie udziału polskich miast i gmin w kampanii ETZT 2017.

W Olsztynie o programie Mieszkanie Plus

17.11.2017

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja o możliwościach realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Rozmawiano także o innych inicjatywach legislacyjnych rządu dotyczących systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego, które zaprezentowali Tomasz Żuchowski - wiceminister infrastruktury i budownictwa, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wspólnie z wicewojewodą warmińsko-mazurskim Sławomirem Sadowskim. Wiceminister T. Żuchowski podkreślił, że spotkanie jest częścią szeroko zakrojonych konsultacji publicznych dotyczących pierwszych lokalizacji programu. Mówił także o szansach, jakie program Mieszkanie Plus daje gminom i lokalnym społecznościom.

Wiceminister Andrzej Bittel o kolei na Kongresie 590

17.11.2017

W dniach 16 – 17 listopada 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel wziął udział w Kongresie 590 w Jasionce, uczestnicząc w debatach „Przyszłość rynku kolejowego w Polsce i Europie” oraz „Polska droga do Kolei Dużych Prędkości”.

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

17.11.2017

17 listopada 2017 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, podpisała umowę na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17.  

Krajowy Zasób Nieruchomości - konferencja regionalna w woj. lubuskim

16.11.2017

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja poświęcona Krajowemu Zasobowi Nieruchomości i innym inicjatywom legislacyjnym Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Wiceminister Tomasz Żuchowski wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem spotkali się z przedstawicielami samorządów w regionie.

Mieszkanie Plus w Zielonej Górze

16.11.2017

W bliskim sąsiedztwie dawnej granicy między gminami, które dziś tworzą Zieloną Górę, powstanie 100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. 16 listopada 2017 r. miasto Zielona Góra, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowy Zasób Nieruchomości podpisały list intencyjny w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu przewiduje powstanie na działkach przy ulicy ul. Suwalskiej o pow. 13 498 m² czterech budynków wielorodzinnych o powierzchni około 5 000 m², z urządzonym terenem zielonym oraz parkingami nadziemnymi i placem zabaw. W budynkach może znaleźć się w 4 kondygnacjach nadziemnych ok. 100 mieszkań o powierzchni od ok. 25 do 78 m².

Mieszkanie Plus podczas drugiej edycji Kongresu 590

16.11.2017

Jak realizacja rządowego programu mieszkaniowego może zwiększyć konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki – to jeden z tematów drugiej edycji Kongresu 590, podczas którego premier Beata Szydło wygłosi przemówienie dotyczące polskiej przedsiębiorczości i patriotyzmu gospodarczego.

Jest unijne dofinansowanie na ważny odcinek S17

16.11.2017

Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 16 listopada 2017 r.  z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych budowy trasy ekspresowej S17 Garwolin – Kurów. W uroczystości wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz oraz wiceministrowie rozwoju Jerzy Kwieciński i Witold Słowik.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości