Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Rozmowa wiceministra Jerzego Szmita z Wirtualną Polską (link do audycji)

27.01.2016

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy wiceministra Jerzego Szmita z Wirtualną Polską w programie  #dziejesienazywo. Tematem rozmowy była m.in. realizacja Programu Budowy Dróg Krajowych.

Konferencja o bezpiecznym wykorzystywaniu dronów

25.01.2016

Dziękuję za liczne przybycie i zapewniam, że wkrótce odbędzie się kolejna konferencja poświęcona bezzałogowym statkom powietrznym, która będzie kontynuacją rozpoczętej dziś dyskusji - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit otwierając 25 stycznia 2016 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa konferencję "Bezpieczne wykorzystywanie dronów w cywilnej przestrzeni powietrznej i przeciwdziałanie zagrożeniom z nimi związanym".

Trudne rozmowy z Federacją Rosyjską w sprawie przewozów drogowych

25.01.2016

Federacja Rosyjska chce w sposób administracyjny ograniczyć przewóz towarów przez przewoźników, którzy nie są z Federacji Rosyjskiej. Jest to element strategii, która zmierza do tego, żeby z rosyjskiego rynku wyeliminować przewoźników z innych państw - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit o zakończonej 21-22 stycznia 2016 r. kolejnej rundzie rozmów w Swietłogorsku (Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej) w ramach polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, która nie przyniosła zadowalających stronę polską rozwiązań.

Konferencja "Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych"

22.01.2016

Wpływ nowoczesnych wyrobów budowlanych i technologii na czas użytkowania obiektów budowlanych był głównym tematem IV ogólnopolskiej konferencji "Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych" organizowanej przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W uroczystym otwarciu spotkania wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski.

Komunikat dotyczący przewozów do Federacji Rosyjskiej

22.01.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informuje, że zaplanowana w dniach 21-22 stycznia 2016 r. kolejna runda rozmów w ramach polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych nie przyniosła zadowalających stronę polską rozwiązań. W toku posiedzenia nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie zasad wykonywania przewozów drogowych. Konsekwencją braku porozumienia jest nieustalenie wysokości kontyngentu zezwoleń na rok 2016.

Rozmowy o inicjatywie "Jeden Pas i Jeden Szlak"

20.01.2016

20 stycznia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się z Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian. Podczas rozmów ambasador potwierdził, że stosunki polsko-chińskie nabrały dodatkowego korzystnego wymiaru w konsekwencji wysoko ocenianej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach w 2015 r. Podkreślano wagę i potrzebę sprawnej realizacji podpisanego dwustronnego porozumienia w sprawie promowania inicjatywy "Jeden Pas i Jeden Szlak".

Minister Andrzej Adamczyk spotkał się z Ambasadorem Francji

20.01.2016

Bieżące tematy polsko-francuskiej współpracy były tematem pierwszego spotkania Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka z Ambasadorem Republiki Francuskiej Pierrem Buhlerem. Obie strony podkreśliły długą tradycję i dobrą atmosferę współpracy dwustronnej.

Spotkanie z przedstawicielami Forum Inwestycyjnego

20.01.2016

19 stycznia 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odbyło się spotkanie wiceministra infrastruktury i budownictwa Piotra Stommy  z liderami grup roboczych oraz prezydium Forum Inwestycyjnego.

Nowe otwarcie - Forum Zmieniamy Polski Przemysł

20.01.2016

Zmiany w podejściu do inwestycji drogowych w nowej perspektywie finansowej były głównym tematem sesji tematycznej „Infrastruktura 2020. Nowe otwarcie”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz i dyrektor Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Rafał Nowak.

Lotnisko w Szymanach rozpoczęło działalność

20.01.2016

Regionalny Port Lotniczy Olsztyn – Mazury, od inauguracyjnego lotu do Berlina,  rozpoczął 20 stycznia 2016 r. działalność. W otwarciu nowego lotniska wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Od 21 stycznia 2016 r. z portu lotniczego w Szymanach rozpoczną się regularne loty.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości