Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

07.04.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka dotyczącą propozycji komitetu sterującego do spraw optymalizacji inwestycji drogowych w TVN24 BiS. Ani rząd, ani ministerstwo infrastruktury nie planuje zmian w opłacie paliwowej - zapewniał minister infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Budowa siódemki i szesnastki

07.04.2016

7 kwietnia 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit odwiedził budowę odcinka S7 i DK16 w woj. warmińsko-mazurskim.

Rekomendacje dla optymalizacji procesu budowy dróg

07.04.2016

Przez ostatnie lata mówiliśmy, że w Polsce buduje się zbyt wolno i zbyt drogo. Wskazywaliśmy też na niedostateczne finansowanie inwestycji zapisanych w przyjętym przez poprzedni rząd programie budowy dróg. Dziś przedstawiamy pakiet rozwiązań, które doprowadzą do usprawnienia procesu budowy dróg i obniżenia jego kosztów, co pozwoli nam na realizację wszystkich inwestycji zapisanych w programie – powiedział 7 kwietnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk prezentując rekomendacje Komitetu sterującego ds. optymalizacji procesu realizacji inwestycji drogowych.

Mirosław Pawłowski prezesem nowego zarządu PKP S.A.

07.04.2016

Nowym zarządem PKP S.A. pokieruje Mirosław Pawłowski, dotychczasowy p.o. prezes spółki. 7 kwietnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał nowy zarząd PKP S.A. W jego skład weszli: Cecylia Lachor, Michał Beim i Marek Michalski. Członkiem zarządu pozostaje również Jarosław Kołodziejczyk. Priorytetem nowych władz PKP S.A.  ma być wsparcie dla PKP PLK przy modernizacji linii kolejowych, odzyskanie pasażerów i współpraca z Pocztą Polską.

Współpraca rządu z samorządem na rzecz efektywnego wydatkowania funduszy unijnych

07.04.2016

Utworzenie forum współpracy na rzecz efektywnego wykorzystania środków UE, skupiającego ministrów i marszałków województw realizujących programy współfinansowane z funduszy unijnych, to cel powołania Zespołu Międzyresortowego ds. Funduszy Unii Europejskiej. Jego inauguracyjne posiedzenie, w którym uczestniczył wiceminister infrastruktury i rozwoju Tomasz Żuchowski odbyło się 7 kwietnia 2016 r.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

06.04.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka o problematyce infrastruktury drogowej w Małopolsce na antenie TVP Kraków w programie "Region Małopolska".

Karta rowerowa - jedna z propozycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach

06.04.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa analizuje pakiet kompleksowych rozwiązań, które mają pozwolić na zmniejszenie liczby wypadków z udziałem rowerzystów. Wprowadzenie wymogu posiadania karty rowerowej dla osób nie mających prawa jazdy jest jedną z takich koncepcji, która ma zagwarantować zwiększenie znajomości przepisów ruchu drogowego wśród tej grupy użytkowników dróg, a tym samym przyczynić się do poprawy jej bezpieczeństwa.

Zmiany w części praktycznej egzaminu na prawo jazdy postulatami środowiska

06.04.2016

Podczas spotkań  z przedstawicielami ośrodków szkolenia kierowców, które odbyły się dwukrotnie w marcu 2016 r. w MIB, zgłoszonych zostało szereg postulatów dotyczących sposobu egzaminowania i szkolenia kandydatów na kierowców.  Wśród zaproponowanych zmian znalazły się m.in. propozycje zmiany w części praktycznej egzaminu na prawo jazdy.

Spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka

05.04.2016

Możliwości współpracy polsko - marokańskiej w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej obu państw, a także transportu kolejowego, drogowego i lotniczego były tematem spotkania Piotra Stommy z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce - Younsem Tijanim 5 kwietnia 2016 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Spotkania z ministrem Andrzejem Adamczykiem w Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej

04.04.2016

4 kwietnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wizytował plac budowy obwodnicy Brzeska i spotkał się z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości