Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

30.05.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka m.in. na temat północnej obwodnicy Krakowa i dróg w Małopolsce.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

29.05.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka m.in. na temat ustanowienia dobrych relacji między wykonawcami inwestycji i stroną publiczną.

Zaproszenie na konferencję: Dialog się opłaca - od białej księgi branży drogowej do optymalizacji budowy dróg

25.05.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z organizacjami branżowymi sektora drogowego – sygnatariuszami Białej Księgi Branży Drogowej oraz organizatorem Targów Autostrada-Polska, zaprasza na konferencję: Dialog się opłaca - od białej księgi branży drogowej do optymalizacji budowy dróg.

Narada wojewodów

25.05.2016

O dobrych praktykach i sposobach na problemy występujące w postępowaniach administracyjnych, dotyczących lokalizacji inwestycji oraz zezwoleń i pozwoleń na realizację inwestycji infrastrukturalnych, rozmawiali w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wojewodowie i dyrektorzy wydziałów infrastruktury urzędów wojewódzkich. W spotkaniu, poświęconym wskazaniu optymalnych rozwiązań mających na celu prawidłowe i sprawne prowadzenie tych postępowań, wzięli udział: minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk i wiceministrowie infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i Jerzy Szmit.

Spotkanie z Ambasadorem USA

25.05.2016

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej przykłada ogromną wagę do kooperacji ze Stanami Zjednoczonymi, zarówno w ramach współpracy dwustronnej, jak i wielostronnej. Strona polska wyraża nadzieję na dalszy i pomyślny rozwój wzajemnych relacji - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas spotkania z Ambasadorem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Polsce, Paulem W. Jonesem.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury w województwie podkarpackim

24.05.2016

Założenia programu drogowego i kolejowego, ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego, były tematem obrad wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury, w którym uczestniczył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Posiedzenie odbyło się w dniach 23-24 maja 2016 r. w Zagórzu i Sanoku.

Wiceminister Tomasz Żuchowski wziął udział we wręczeniu nagród Budowa Roku 2015

24.05.2016

Tytuł Budowa Roku 2015 otrzymały inwestycje takie jak np. przebudowa na potrzeby Muzeum Katyńskiego, remont mostu Łazienkowskiego, most podwieszony im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie i tunel drogowy pod Martwą Wisłą. Laury w 26. edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa wręczał wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i prezes PZITB Ryszard Trykosko.

Spotkanie wiceministra Piotra Stommy z Bankiem Światowym

23.05.2016

23 maja 2016 r.  w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odbyło się spotkanie podsekretarza stanu w MIB Piotra Stommy z przedstawicielami Banku Światowego: Juanem Gavirią, menadżerem ds. transportu na Europę i Centralną Azję oraz Baherem El-Hifnawi, głównym specjalistą ds. transportu. Celem ich wizyty w Polsce było określenie zakresu potencjalnego wsparcia przez Bank Światowy inwestycji, głównie w obszarze żeglugi śródlądowej.

Plan inwestycyjny Kraków Airport

23.05.2016

Rozbudowa portu Balice to przyszłość dla regionu. Bez tego lotniska nie ma rozwoju gospodarczego Krakowa, Zabierzowa i całej Małopolski - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk na konferencji prasowej, która odbyła się 23 maja 2016 roku w porcie lotniczym Kraków Balice.

Łącznik Brzeski pomiędzy A4 i DK 94 otwarty!

23.05.2016

23 maja 2016 r. pierwsi kierowcy mogli przejechać nową drogą łączącą węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Jasień Brzeski, tzw. Łącznikiem Brzeskim. W uroczystości przekazania drogi użytkownikom wziął udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości