Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

13.07.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka m.in. na temat programu Mieszkanie Plus - jest dla osób, których nie stać na kupno mieszkania od dewelopera.

Światowy Szczyt Miast w Singapurze

12.07.2016

"Przyjazne do życia i zrównoważone miasta: Innowacyjne miasta nowych możliwości" to hasło przewodnie piątej edycji Światowego Szczytu Miast, w którym uczestniczyła polska delegacja pod przewodnictwem podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasza Żuchowskiego.

Informacja o licencjach w transporcie krajowym w 2015 r.

12.07.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informuje, że wg stanu na 31.12.2015 r. w krajowym transporcie drogowym udzielonych było ok. 8 tys. zezwoleń na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie przewozu osób (dla ok. 62,8 tys. pojazdów) oraz ok. 61,9 tys. zezwoleń na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie przewozu rzeczy (dla ok. 214,2 tys. pojazdów).

Piotr Samson powołany na p.o. prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego

12.07.2016

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa, powierzyła z dniem 12 lipca 2016 r. kierowanie Urzędem Lotnictwa Cywilnego Piotrowi Samsonowi. Jednocześnie z funkcji prezesa ULC odwołany został Piotr Ołowski.

Informacja dla przewoźników i kierowców na temat ustawy Macrona

11.07.2016

Informacja dla przewoźników i kierowców na temat nowych regulacji prawnych rządu francuskiego - ustawy Macrona, w szczególności dekretu wykonawczego do ustawy i obowiązków wynikających z niego dla operatorów i osób wykonujących przewozy na terenie Francji

Kolejny urząd pocztowy z darmowym dostępem do WiFi

08.07.2016

Dostęp do Internetu to jeden z głównych motorów rozwoju naszego kraju. Dlatego szczególnie będziemy wspierać inicjatywy, które eliminują wykluczenie cyfrowe w miejscach, w których do tej pory dostęp do sieci był ograniczony – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 8 lipca 2016 r. podczas inauguracji udostępnienia darmowego WiFi w placówce pocztowej w Miechowie, w województwie małopolskim.

Czekamy na dobre pomysły – dni otwarte w GDDKiA

07.07.2016

Od kilku miesięcy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcami i ekspertami z branży budowlanej pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą w optymalizacji procesu budowlanego, tak aby w jak najszerszym zakresie zrealizować zapisy Programu Budowy Dróg Krajowych. W trakcie prac powołanego w tym celu Komitetu Sterującego i grup eksperckich pojawiło się wiele nowych pomysłów i technologii, które można by z powodzeniem zastosować w procesie inwestycyjnym. Wielu przedsiębiorców, instytucji, a także osób prywatnych zgłosiło swoje pomysły. Wspólnie z dyrektorem Jackiem Bojarowiczem chcemy wykorzystać ten potencjał i stworzyć możliwość prezentacji tych pomysłów, nowych metod, które są dostępne na rynku, tak aby GDDKiA mogła je wykorzystać przy realizacji następnych inwestycji – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas briefingu zorganizowanego 7 lipca 2016 r. w siedzibie MIB.

IV Posiedzenie Polsko-Białoruskiej Grupy Roboczej do spraw transportu

07.07.2016

5 i 6 lipca 2016 r. w Mińsku odbyło się czwarte posiedzenie Polsko-Białoruskiej Grupy Roboczej ds. współpracy w dziedzinie transportu, utworzonej w ramach Wspólnej Polsko-Białoruskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, w którym wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Piotr Stomma.

Spotkanie wiceministra Piotra Stommy z ministrem architektury i budownictwa Białorusi

06.07.2016

6 lipca 2016 r. w Mińsku, na marginesie posiedzenia Polsko-Białoruskiej Grupy roboczej ds. transportu, odbyło się spotkanie podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Piotra Stommy i ministra architektury i budownictwa Republiki Białorusi, Anatolija Czernego.

Wiceminister Kazimierz Smoliński spotkał się z Komisją ds. Spółdzielczości BCC

05.07.2016

O szczegółach programu Mieszkanie Plus i możliwości wykorzystania potencjału spółdzielczości mieszkaniowej 5 lipca 2016 r. rozmawiali członkowie Komisji ds. Spółdzielczości Business Centre Club. W spotkaniu uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński, który podkreślił, że Mieszkanie Plus i Rodzina 500 Plus to spójne wsparcie polskich rodzin i rozwoju demograficznego kraju.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook