Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Współpraca służb dla skuteczniejszej kontroli przewozów drogowych

18.03.2016

18 marca 2016 r. w Warszawie odbyło się spotkanie wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita z szefem Służby Celnej, Marianem Banasiem, Komendantem Głównym Straży Granicznej, Markiem Łapińskim oraz p.o. Głównym Inspektorem Transportu Drogowego, Alvinem Gajadhurem.

Znamy datę kolejnej tury rozmów z Rosją ws. przewozów drogowych

18.03.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uzgodniło ze stroną rosyjską, że rozmowy w sprawie zasad wykonywania przewozów drogowych będą kontynuowane w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2016 r. w Gdańsku.

Specustawa niezbędna dla kolejowych inwestycji

18.03.2016

Największe w historii wielomiliardowe inwestycje w remont torów mogą doprowadzić za trzy lata do… całkowitego paraliżu ruchu kolejowego. Aby uniknąć tego paradoksu i spiętrzenia robót w jednym czasie, konieczna jest specustawa, która znacznie uprości inwestycje – to najważniejsze ustalenia z obrad zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych, które odbyły się 17 marca 2016 r. W posiedzeniu wzięli udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, odpowiedzialny za kolej wiceminister Piotr Stomma oraz wiceministrowie rozwoju Jerzy Kwieciński i Witold Słowik.

Od 2017 r. bez opłat za zezwolenia na przewozy na Białoruś

17.03.2016

W dniach 15-16 marca 2016 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie polsko-białoruskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Delegacji polskiej przewodniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, delegacji białoruskiej przewodniczył zastępca ministra transportu i komunikacji Republiki Białoruś Aleksandr Szyszko. W rozmowach brali również udział przedstawiciele polskich i białoruskich organizacji zrzeszających międzynarodowych przewoźników drogowych.

Polskie projekty jako pierwsze z unijnym dofinansowaniem

16.03.2016

Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, który otrzymał decyzje zatwierdzające   dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014 – 2020 dla 11 projektów drogowych. 16 marca 2016 r. Komisja Europejska zatwierdziła 10 dużych projektów drogowych z Polski. Ich łączna wartość to 3,3 mld EUR, zaś kwota dofinansowania to 1,68 mld EUR.

Minister Andrzej Adamczyk spotkał się z kierownictwem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

16.03.2016

16 marca 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w posiedzeniu kierownictwa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. P.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podziękował ministrowi za pilne podjęcie prac nad projektem ustawy o Inspekcji Transportu Drogowego.

Powołanie członków Komitetu Rozwoju

15.03.2016

Premier Beata Szydło wręczyła we wtorek powołania członkom Komitetu Rozwoju. Komitet będzie wypracowywał programy w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju. W skład Komitetu Rozwoju wszedł minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jak skorzystać z programu Mieszkanie dla młodych – po wstrzymaniu naboru wniosków z limitem wypłaty w 2016 r.

15.03.2016

Program „Mieszkanie dla Młodych” jest aktualnie realizowany w kształcie przesądzonym w poprzedniej kadencji Sejmu. Oznacza to również wypełnienie przez obecny rząd zobowiązań finansowych dotyczących dalszego finansowania programu. Aktualny rząd już w styczniu 2016 r. zadeklarował, że nie przewiduje zmian w finansowaniu programu w 2016 r. Po wyczerpaniu środków na wypłaty w 2016 r., nadal mogą być składane wnioski przewidujące wypłatę dofinansowania w 2017 i 2018 r. w określonych przez ustawę limitach rocznych. Nadal mogą też być składane do urzędów skarbowych wnioski o tzw. zwrot VAT na nowych zasadach – puli środków na ten mechanizm nie dotyczy roczny limit określony przez ustawę o funkcjonowaniu MdM. Więcej o tzw. zwrocie VAT w MdM.

Minister Andrzej Adamczyk w Rozmowach Niedokończonych

14.03.2016

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy z udziałem ministra Andrzeja Adamczyka w audycji "Rozmowy Niedokończone" telewizji Trwam i Radia Maryja:

link do nagrania video I części audycji

link do nagrania audio II części audycji

Trzecie posiedzenie Zarządu Baltic FAB

11.03.2016

W dniach 9-10 marca 2016 r., w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie, odbyło się  trzecie posiedzenie Zarządu Bałtyckiego Funkcjonalnego  Bloku Przestrzeni Powietrznej  (Baltic FAB), któremu przewodniczyli przedstawiciele  ministerstw właściwych ds. transportu Polski i Litwy. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu  Lotnictwa Cywilnego, Polskiej  Agencji  Żeglugi Powietrznej, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ich litewscy odpowiednicy.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości