Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Komisja Infrastruktury poparła nowelizację specustawy lotniskowej

19.07.2016

Na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury 19 lipca 2016 r. odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego.

Rusza budowa drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna

18.07.2016

18 lipca 2016 r. rozpoczęły się pierwsze prace budowlane na drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. W uroczystości symbolicznego wbicia łopaty wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Piotr Stomma na obchodach 36. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980

18.07.2016

17 lipca 2016 r. odbyły się obchody 36. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980, w których wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma.

O przebiegu via Carpatia w Białymstoku

16.07.2016

Inwestycje drogowe w woj. podlaskim, w tym przebieg trasy via Carpatia i drogi ekspresowej S19 były tematem rozmów, w których uczestniczył podczas spotkania z samorządowcami wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.  W rozmowach, które odbyły się 15 lipca 2016 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku brał udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Startują prace nad wspólnym biletem

15.07.2016

Dostrzegamy konieczność realizacji projektu, który umożliwi pasażerowi zakup jednego biletu na cały przejazd, niezależnie od kanału sprzedaży i przewoźnika. Zgłosiliśmy go jako projekt flagowy do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. Planu Morawieckiego – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma.

Bezpłatny Internet WiFi w urzędach Poczty Polskiej województwa pomorskiego

15.07.2016

Poczta Polska oprócz najwyższej jakości usług pocztowych, kurierskich, logistycznych i finansowo-ubezpieczeniowych, posiada również wszelkie narzędzia, aby realizować zadania na rzecz państwa w zakresie e-administracji – mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński 15 lipca 2016 r. w Pelplinie.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu priorytetem MIB i KRBRD

15.07.2016

Raport Najwyższej Izby Kontroli, na który powołuje się w dzisiejszym artykule "Gazeta Wyborcza", został opublikowany 15 lipca 2016 r. i obejmuje okres od początku 2013 r. do I półrocza 2015 r. Kontrolą zostały objęte działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych i rowerzystów na drogach publicznych. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zgadza się z diagnozą przedstawioną w wynikach kontroli. W latach objętych kontrolą system zarządzania brd na poziomie centralnym (Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) i regionalnym (Wojewódzkie RBRD) pozostawał na poziomie niezadowalającym. Mogło się to w realny sposób przyczynić do nieosiągnięcia celów wyznaczonych w dokumentach strategicznych na rzecz poprawy brd w Polsce (m.in. program GAMBIT, zakładający redukcję liczby ofiar śmiertelnych o 50 proc.).

Pomorskie testem dla programu Mieszkania Plus

13.07.2016

Odwiedziliśmy Pomorze, by sprawdzić, jakie są możliwości realizacji programu Mieszkania Plus. Mam dobre wieści. Posiadamy tereny pod zabudowę, jest także wola współpracy ze strony samorządów, które chcą wspomóc nasze działania w tym zakresie - mówił 13 lipca 2016 r. w Gdańsku minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wręczenie nominacji do Rady Ekspertów

13.07.2016

Naszym celem jest, aby budownictwo drogowe w Polsce było tą dziedziną, która będzie się rozwijać, aby dawało zatrudnienie pracownikom, dobre drogi dla komunikacji i gospodarki. Chcemy, aby koszty budowy dróg, przy zachowaniu parametrów jakościowych i użytkowych, były niższe - powiedział 13 lipca 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas wręczenia nominacji członkom Rady Ekspertów ds. działań mających na celu optymalizację procesu realizacji inwestycji drogowych.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

13.07.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka m.in. na temat programu Mieszkanie Plus - jest dla osób, których nie stać na kupno mieszkania od dewelopera.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości