Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera!

01.06.2016

Już 5 czerwca 2016 r. Kancelaria Premiera otwiera ogrody! Na dzieci i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji - gry, koncerty, warsztaty i konkursy z nagrodami. Piknik potrwa od godz. 10.30 do 16.00. Wstęp wolny. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uczestniczy w przygotowaniu tego wydarzenia.

Spotkanie ministra Andrzeja Adamczyka z koordynatorem europejskim korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk

01.06.2016

1 czerwca 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się Kurtem Bodewigiem, koordynatorem korytarza sieci bazowej TEN-T Bałtyk-Adriatyk. W spotkaniu wzięli również udział podsekretarze stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jerzy Szmit i Piotr Stomma.

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego

31.05.2016

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył samorządowców. W uroczystości na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, który jako reprezentant strony rządowej jest członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA - POLSKA otwarte!

31.05.2016

31 maja 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk otworzył XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA. W uroczystości wziął też udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jerzy Szmit.

Podpisane pierwsze umowy o dofinansowanie projektów z CEF

30.05.2016

Dla 9 pierwszych projektów złożonych w konkursie Łącząc Europę (Connecting Europe Facility – CEF) podpisano umowy o dofinansowanie. Wartość całkowita tych projektów to blisko 11,7 mld zł, zaś kwota dofinansowania unijnego wyniesie ponad 8,2 mld zł. Beneficjentami projektów, dla których podpisano umowy, są: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

30.05.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka m.in. na temat północnej obwodnicy Krakowa i dróg w Małopolsce.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

29.05.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka m.in. na temat ustanowienia dobrych relacji między wykonawcami inwestycji i stroną publiczną.

Zaproszenie na konferencję: Dialog się opłaca - od białej księgi branży drogowej do optymalizacji budowy dróg

25.05.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z organizacjami branżowymi sektora drogowego – sygnatariuszami Białej Księgi Branży Drogowej oraz organizatorem Targów Autostrada-Polska, zaprasza na konferencję: Dialog się opłaca - od białej księgi branży drogowej do optymalizacji budowy dróg.

Narada wojewodów

25.05.2016

O dobrych praktykach i sposobach na problemy występujące w postępowaniach administracyjnych, dotyczących lokalizacji inwestycji oraz zezwoleń i pozwoleń na realizację inwestycji infrastrukturalnych, rozmawiali w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wojewodowie i dyrektorzy wydziałów infrastruktury urzędów wojewódzkich. W spotkaniu, poświęconym wskazaniu optymalnych rozwiązań mających na celu prawidłowe i sprawne prowadzenie tych postępowań, wzięli udział: minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk i wiceministrowie infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i Jerzy Szmit.

Spotkanie z Ambasadorem USA

25.05.2016

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej przykłada ogromną wagę do kooperacji ze Stanami Zjednoczonymi, zarówno w ramach współpracy dwustronnej, jak i wielostronnej. Strona polska wyraża nadzieję na dalszy i pomyślny rozwój wzajemnych relacji - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas spotkania z Ambasadorem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Polsce, Paulem W. Jonesem.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości