Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Współpraca rządu z samorządem na rzecz efektywnego wydatkowania funduszy unijnych

07.04.2016

Utworzenie forum współpracy na rzecz efektywnego wykorzystania środków UE, skupiającego ministrów i marszałków województw realizujących programy współfinansowane z funduszy unijnych, to cel powołania Zespołu Międzyresortowego ds. Funduszy Unii Europejskiej. Jego inauguracyjne posiedzenie, w którym uczestniczył wiceminister infrastruktury i rozwoju Tomasz Żuchowski odbyło się 7 kwietnia 2016 r.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

06.04.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka o problematyce infrastruktury drogowej w Małopolsce na antenie TVP Kraków w programie "Region Małopolska".

Karta rowerowa - jedna z propozycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach

06.04.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa analizuje pakiet kompleksowych rozwiązań, które mają pozwolić na zmniejszenie liczby wypadków z udziałem rowerzystów. Wprowadzenie wymogu posiadania karty rowerowej dla osób nie mających prawa jazdy jest jedną z takich koncepcji, która ma zagwarantować zwiększenie znajomości przepisów ruchu drogowego wśród tej grupy użytkowników dróg, a tym samym przyczynić się do poprawy jej bezpieczeństwa.

Zmiany w części praktycznej egzaminu na prawo jazdy postulatami środowiska

06.04.2016

Podczas spotkań  z przedstawicielami ośrodków szkolenia kierowców, które odbyły się dwukrotnie w marcu 2016 r. w MIB, zgłoszonych zostało szereg postulatów dotyczących sposobu egzaminowania i szkolenia kandydatów na kierowców.  Wśród zaproponowanych zmian znalazły się m.in. propozycje zmiany w części praktycznej egzaminu na prawo jazdy.

Spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka

05.04.2016

Możliwości współpracy polsko - marokańskiej w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej obu państw, a także transportu kolejowego, drogowego i lotniczego były tematem spotkania Piotra Stommy z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce - Younsem Tijanim 5 kwietnia 2016 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Spotkania z ministrem Andrzejem Adamczykiem w Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej

04.04.2016

4 kwietnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wizytował plac budowy obwodnicy Brzeska i spotkał się z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej.

Konferencja Związku Pracodawców "Transport i Logistyka Polska"

04.04.2016

4 kwietnia 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma wziął udział w Konferencji Związku Pracodawców "Transport i Logistyka Polska". Wiceminister przedstawił zebranym gościom najważniejsze działania podejmowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, m.in. nakreślił główne cele dokumentu Strategia Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku).

Odsłonięcie tablicy

03.04.2016

W Sosnowcu odsłonięto tablicę ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i posłanka Ewa Malik odsłonili 3 kwietnia 2016 r. w Sosnowcu tablicę pamiątkową ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. W uroczystości udział wziął także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

02.04.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka w sprawie projektu specustawy kolejowej, która przed wakacjami ma trafić do Sejmu.

Porozumienie między Polską a Rosją w sprawie przewozów drogowych

01.04.2016

Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej,  Nikołaj Asauł podpisali 1 kwietnia 2016 r. porozumienie w sprawie międzynarodowych przewozów drogowych.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook