Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

II etap przetargu na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska oraz S19 Lasy Janowskie-Nisko

28.10.2016

- Obwodnica Stalowej Woli i Niska, dla której dzisiaj podpisujemy zgodę na zaproszenie do drugiego etapu przetargu, da możliwości rozwoju całego regionu. To kolejny przykład na to, że infrastruktura drogowa w Polsce rozwija się i będzie się rozwijać - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 28 października 2016 r. w Stalowej Woli.

15-lecie PKP CARGO i Forum Klienta

28.10.2016

Wiceministrowie infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński i Andrzej Bittel uczestniczyli 27 października 2016 r. w Warszawie, w „Forum Klienta 2016”, zorganizowanym przez PKP CARGO. Coroczne spotkanie z partnerami biznesowymi zbiegło się z jubileuszem piętnastolecia Spółki.

Drugie posiedzenie resortowego Zespołu do spraw Centralnego Portu Lotniczego

27.10.2016

27 października 2016 r. odbyło się drugie posiedzenie resortowego Zespołu do spraw Centralnego Portu Lotniczego. Obradom przewodniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Parlament Europejski za rozbudową infrastruktury transportowej wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej

27.10.2016

Premier Beata Szydło, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Tomasz Poręba poinformowali 27 października 2016 r. na wspólnej konferencji prasowej o przyjęciu przez Parlament Europejski raportu zakładającego wsparcie dla rozwoju infrastruktury transportowej wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej, w tym budowy drogi Via Carpatia.

Minister Andrzej Adamczyk powołał członków Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

26.10.2016

- Powołujemy członków Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej nie po to, aby słyszeć tylko pozytywne głosy o projektach. Zależy nam na uwagach ekspertów, z pomocą których uda nam się wypracować konstruktywne rozwiązania. Udział w pracach komisji doświadczonych osób, jest nam bardzo potrzebny. Proszę komisję o priorytetowe potraktowanie prac nad kodeksem – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski wręczając 26 października 2016 r. podpisane przez ministra Andrzeja Adamczyka powołania członkom Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Wiceminister Justyna Skrzydło spotkała się z ambasadorem RFN

26.10.2016

25 października 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło przyjęła w MIB ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Rolfa Nikela. Spotkanie dotyczyło przygotowań do organizacji tegorocznego Polsko-Niemieckiego Szczytu Kolejowego, który odbędzie się w 30 listopada w Szczecinie. Będzie to już jego druga edycja.

Ułatwienia w finansowaniu inwestycji drogowych przez samorządy

25.10.2016

Rada Ministrów przyjęła 25 października 2016 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Projekt nowelizacji umożliwi przekazywanie przez samorządy środków finansowych na realizację inwestycji przy drogach krajowych.

Regionalne Obchody Dnia Poczty Polskiej

25.10.2016

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński uczestniczył 24 i 25 października 2016 r. w Regionalnych Obchodach Dnia Poczty Polskiej - Dnia Łącznościowca w Otrębusach i w Gdańsku.

Powstanie cała trasa Via Baltica

24.10.2016

 - Międzynarodowa trasa Via Baltica ma istotny charakter tranzytowy i bardzo duże znaczenie dla systemu transportowego Polski i Europy. Dlatego polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu. Dziś kierujemy do realizacji ostatni odcinek drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, wraz z obwodnicą Łomży – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Spotkanie konsultacyjne kodeksu urbanistyczno-budowlanego

24.10.2016

- Kodeks urbanistyczno-budowlany, którego projekt opracował resort infrastruktury i budownictwa, usystematyzuje proces inwestycyjny. Kodeks wprowadza sześć kategorii inwestycji i jedną zintegrowaną zgodę inwestycyjną. Każdy, kto ma nadzieję na realizację małego przedsięwzięcia, jakim jest np. budowa domu mieszkalnego, czy też dużego – np. zakładu przemysłowego, będzie miał określony tryb i zasady dojścia do końcowego efektu, jakim jest realizacja tej inwestycji – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Kodeks eliminuje nadinterpretacje powstałe w różnych urzędach, eliminuje inwestorski tor przeszkód – dodał minister.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości