Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Nowe przepisy dotyczące bezzałogowych statków powietrznych i modeli latających

07.09.2016

7 września 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli tzw. dronami oraz modelami latającymi.

Mieszkanie Plus elementem strategii rozwoju

07.09.2016

Mieszkanie Plus to priorytet nowego rządu. Nowe propozycje w większym stopniu pomogą wynająć mieszkanie z docelowym dojściem do własności. Chodzi o rozwój lokalnych rynków budowlanych – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas dyskusji z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego na temat Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Wiceminister Jerzy Szmit na konferencji GITD nt. przygotowań do wprowadzenia systemu ważenia pojazdów

06.09.2016

5 września 2016 r.  w Krakowie podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit wziął udział w zorganizowanej przez Inspekcję Transportu Drogowego konferencji "Rola Inspekcji Transportu Drogowego na arenie międzynarodowej oraz kwestia ważenia pojazdów w aspekcie planowanego wprowadzenia w Polsce systemu pomiaru mas i nacisków pojazdów w ruchu".

Ofensywa inwestycyjna na drogach i kolei

02.09.2016

Dla polskiej gospodarki, a zwłaszcza dla branży wykonawstwa drogowego i kolejowego, najważniejsza jest przewidywalność. Potwierdzeniem tej przewidywalności jest dzisiejsza informacja o działaniach inwestycyjnych, podejmowanych przez resort infrastruktury i budownictwa – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej, na której zostały zaprezentowane informacje na temat stanu realizacji i przygotowań do uruchomienia kolejnych inwestycji na drogach krajowych i kolei.

Przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej dla budowy Północnej Obwodnicy Krakowa

02.09.2016

2 września 2016 r. krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie Koncepcji Programowej dla budowy Północnej Obwodnicy Krakowa, w ciągu drogi ekspresowej S52. Oferty można składać do 10 października 2016 r.

Minister Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem infrastruktury Republiki Korei

02.09.2016

– Potencjał Polski oraz pozycja Korei Południowej – jako lidera w Azji wywoła z pewnością efekt synergii. Jestem przekonany, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszych stosunków bilateralnych – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas spotkania z ministrem ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei Kang Hoinem 2 września 2016 r.

Mazowiecki Dzień Budowlanych

02.09.2016

2 września 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski wziął udział w Mazowieckim Dniu Budowlanych współorganizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Wiceminister Jerzy Szmit na budowie S7 Nidzica – Napierki

01.09.2016

1 września 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, podczas wizyty w województwie warmińsko-mazurskim, spotkał się z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim i zapoznał  z postępem prac budowlanych na drodze ekspresowej S7 Nidzica – Napierki.

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

01.09.2016

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Kazimierz Smoliński uczestniczyli na Pomorzu w obchodach 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Jacek Szer Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego

01.09.2016

Na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Prezes Rady Ministrów powołała z dniem 1 września 2016 r. Jacka Szera na stanowisko Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości