Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Nie prowadzimy prac nad zmianą limitu alkoholu dla kierowców

08.06.2016

W odpowiedzi na nieprawdziwe doniesienia medialne informujemy, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie pracuje nad zmianami w zakresie dopuszczalnego limitu alkoholu dla kierowców ani nie planuje takich zmian. Do MIB nie wpłynął żaden wniosek w tej sprawie.

Posiedzenie Rady Unii Europejskiej ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Luksemburgu

07.06.2016

7 czerwca 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w posiedzeniu Rady Unii Europejskiej ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii (Rady TTE) w Luksemburgu. W spotkaniu, obok ministrów transportu państw Unii Europejskiej, wzięła udział komisarz UE ds. transportu Violeta Bulc.

Minister Andrzej Adamczyk na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej

07.06.2016

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w spotkaniu ministrów ds. transportu krajów członkowskich Grupy Wyszehradzkiej (V4), które odbyło się 7 czerwca 2016 r. na marginesie posiedzenia Rady Unii Europejskiej ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii (Rady TTE) w Luksemburgu.  

Rozmowa wiceministra Kazimierza Smolińskiego na temat programu Mieszkanie Plus

07.06.2016

Sekretarz Stanu Kazimierz Smoliński rozmawiał z Janem Wróblem w TOK FM na temat programu Mieszkanie Plus.

Polityka mieszkaniowa nowego rządu – plany i rzeczywistość

06.06.2016

Wystąpieniem dotyczącym polityki mieszkaniowej rządu, wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński zainaugurował 6 czerwca 2016 r., 6. edycję konferencji „Forum Rynku Nieruchomości”.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na pikniku z okazji Dnia Dziecka

06.06.2016

Kochane dzieci, to Wy jesteście całym naszym światem i chcę Wam za to podziękować – takie życzenia z okazji Dnia Dziecka złożyła najmłodszym Premier Beata Szydło. Jednocześnie szefowa rządu zaprosiła całe rodziny na świętowanie w ogrodach KPRM. – Dzisiaj rządzą dzieci – dodała.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

06.06.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka na temat zlikwidowania deficytu mieszkaniowego i Narodowego Programu Budowy Mieszkań.

Rozmowa wiceministra Kazimierza Smolińskiego na temat programu Mieszkanie Plus

03.06.2016

Sekretarz Stanu Kazimierz Smoliński rozmawiał na temat programu Mieszkanie Plus w TVP INFO (program Po przecinku).

Rząd przedstawił program Mieszkanie Plus

03.06.2016

Dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dochodzenia do własności, zachęty dla systematycznego oszczędzania na cele mieszkaniowe i zwiększenie wparcia dla społecznego budownictwa czynszowego to najważniejsze elementy programu Mieszkanie Plus. Premier Beata Szydło i minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk  3 czerwca 2016 r. zaprezentowali główne założenia programu. W prezentacji programu wziął również udział wiceminister w MIB Kazimierz Smoliński.

Dofinansowanie dróg samorządowych – podział środków z rezerwy subwencji ogólnej

02.06.2016

Zakończył się podział środków dostępnych w ramach rezerwy subwencji ogólnej, przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych w 2016 roku. Dostępna w 2016 r. kwota – 336 mln zł została w całości rozdysponowana.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości