Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wywiad z ministrem Andrzejem Adamczykiem dla portalu wnp.pl

09.05.2016

Zapraszamy do lektury wywiadu ministra Andrzeja Adamczyka udzielonego portalowi wnp.pl: http://budownictwo.wnp.pl/minister-andrzej-adamczyk-samorzady-dobrze-wydaja-pieniadze-na-drogi,273042_1_0_0.html

Piknik BRD - relacja!

06.05.2016

6 maja 2016 r. przy siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odbył się „Piknik BRD”, którego tematem przewodnim w tym roku było przeciwdziałanie wypadkom z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Poczta Polska buduje cyfrową Polskę

04.05.2016

Przyszła współpraca Poczty Polskiej w ramach cyfryzacji usług publicznych była tematem rozmów, w których udział wzięli minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji Piotr Woźny oraz władze spółki pod przewodnictwem Marka Chibowskiego.

Informacje GDDKiA na "majówkę"

29.04.2016

30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00, a 1 i 3 maja w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Przed wyruszeniem w podróż zachęcamy do skorzystania z infolinii GDDKiA 19 111 i dokładnego zaplanowania trasy przejazdu tak aby uniknąć utrudnień przy remontach na drogach krajowych. Zwiększonego ruchu możemy spodziewać się przede wszystkim na niektórych odcinkach autostrad i w punktach poboru opłat.

Spotkanie z Ambasadorem Włoch

27.04.2016

Włochy pozostają jednym z kluczowych partnerów politycznych i gospodarczych Polski w UE  – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma po spotkaniu z Ambasadorem Włoch  Alessandrem De Pedysem, które odbyło się 26 kwietnia 2016 r.

Spotkanie z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu

25.04.2016

Polska postrzega Iran jako bardzo ważnego partnera w procesie dalszego rozwoju euro-azjatyckich szlaków transportowych, w tym zwłaszcza rozbudowy Nowego Jedwabnego szlaku - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma na spotkaniu z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w Polsce – Raminem Mehmanparastem Nodehi, które odbyło się 25 kwietnia 2016 r.

MIB przeciwne zniesieniu ulg w transporcie zbiorowym

25.04.2016

W 2010 r. w czasie rządów PO – PSL przyjęto ustawę o publicznym transporcie zbiorowym, dotyczącą m.in. obowiązywania ulg na przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego. Na 1 stycznia 2017 r. został wyznaczony termin wejścia w życie części przepisów, zgodnie z którymi ulgi ustawowe będą obowiązywać tylko w przewozach o charakterze użyteczności publicznej, tj. w przewozach realizowanych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych, zawartej pomiędzy operatorem a właściwym organizatorem publicznego transportu zbiorowego. Tym samym prawo do rekompensaty z tytułu stosowania tych ulg będą mieli jedynie operatorzy publicznego transportu zbiorowego. Dostępność ulg ustawowych byłaby zależna w dużej mierze od organizatorów publicznego transportu zbiorowego.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka dla Uważam Rze

25.04.2016

Zapraszamy do lektury rozmowy z ministrem Andrzejem Adamczykiem opublikowanej w miesięczniku Uważam Rze: http://www.uwazamrze.pl/artykul/1123589/zdemolowano-rodzima-branze-budowlana

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa sygnatariuszem Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym

22.04.2016

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. 

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze

22.04.2016

Ze zdumieniem przeczytałem dziś artykuł w dodatku regionalnym jednej z gazet codziennych, w którym osoba tytułująca się mianem aktywisty rowerowego twierdzi, że działania Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na rzecz podniesienia znajomości przepisów ruchu drogowego mają prowadzić do zakazu szkolenia dzieci przez rodziców! Nie chcę wymieniać autora tych słów, bo nie chcę dawać mu dodatkowych powodów do wstydu. Ani ja, ani podległe mi Ministerstwo nigdy nie zapowiadało zakazu szkolenia i edukowania dzieci przez rodziców. Taka opinia jest po prostu absurdalna!
 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook