Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

KRBRD przestrzega pieszych w nowym spocie „…nie odchodź, żyj!”

28.11.2016

Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię  społeczną „…nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych.

Gala z okazji Święta Kolejarza

28.11.2016

Życzenia dla środowiska kolejarskiego oraz wręczenie odznaczeń honorowych „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej” oraz „Zasłużony dla Kolejnictwa” były głównymi punktami gali z okazji Święta Kolejarza, zorganizowanej przez Grupę PKP i Związek Pracodawców Kolejowych, która odbyła się 28 listopada 2016 r. w Warszawie. Na uroczystości obecni byli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceministrowie infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel i Kazimierz Smoliński.

Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym

25.11.2016

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w spotkaniu, które swoją genezę zawdzięcza działaniom prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, będącego inicjatorem rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Przystąpienie do tej idei zostało sygnowane przez ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa dołączyło do grona 127 sygnatariuszy propagujących zachowania zorientowane na rozwój kultury bezpieczeństwa - powiedział 25 listopada 2016 r podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel podczas finału  konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

Życzenia ministra infrastruktury i budownictwa na Święto Kolejarza

25.11.2016

Święto Kolejarza należy do najważniejszych Uroczystych Dni, obchodzonych przez środowiska zawodowe, związane z infrastrukturą transportową kraju.

Powołanie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego

25.11.2016

Premier Beata Szydło, na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy o transporcie kolejowym, powołała z dniem 24 listopada 2016 r. Ignacego Górę na stanowisko Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Seminarium "Rewitalizacja - praktyka i legislacja"

25.11.2016

- Od roku pracujemy nad projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego, który znajduje się obecnie na etapie uzgodnień i konsultacji społecznych. Celem kodeksu jest przede wszystkim poprawa jakości przestrzeni w Polsce, czyli stworzenie rzeczywistego systemu planowania przestrzennego, który będzie uwzględniał potrzebę kształtowania ładu przestrzennego i umożliwiał zbilansowanie przestrzennych potrzeb społeczeństwa, gospodarki i środowiska – mówił 25 listopada 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Andrzej Bittel na uroczystości 15 – lecia PKP SKM w Trójmieście

25.11.2016

24 listopada 2016 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel uczestniczył w uroczystym wręczeniu odznak honorowych i medali „Za zasługi dla PKP SKM”, połączonym z Jubileuszem 15 – lecia Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

Minister Adamczyk o kodeksie urbanistyczno-budowlanym podczas VII Międzynarodowego Forum Górskiego

24.11.2016

- Kodeks urbanistyczno-budowlany, którego projekt opracował resort infrastruktury i budownictwa, usystematyzuje i ułatwi cały proces inwestycyjny. Kodeks będzie ogromnym wsparciem dla programu Mieszkanie Plus, zwiększając możliwości budownictwa – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 24 listopada 2016 r. podczas konferencji „Kierunki rozwoju Podtatrza – wybrane zagadnienia”.

Deklaracja Warszawska dotycząca dronów przyjęta

24.11.2016

- Podczas naszego dwudniowego spotkania prowadziliśmy bardzo owocną dyskusję na temat potrzeb oraz wyzwań stojących przed europejskim rynkiem dronów – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit, podsumowując 24 listopada 2016 r. konferencję „Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego”.

Narodowy Program Mieszkaniowy - szansa i wyzwanie dla rynku

24.11.2016

- Polityka mieszkaniowa zgodnie z zapowiedziami premier Beaty Szydło jest jednym z priorytetów naszego rządu. Jej celem jest pomoc w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych przez gospodarstwa domowe o przeciętnych i niskich dochodach. Dla takich rodzin należy stworzyć możliwość wynajmu mieszkań, w których czynsz byłby na poziomie gwarantującym dostępność finansową – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas XIII Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych zorganizowanego przez Związek Banków Polskich, który odbywa się 24-25 listopada 2016 r. w Józefowie koło Warszawy.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości