Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wspólna infolinia kolejowa na czas Światowych Dni Młodzieży

04.07.2016

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży (ŚDM) cały sektor kolejowy, we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa dokłada wszelkich starań, by podróż koleją była jak najłatwiejsza. W tym celu spółka PKP Intercity rozszerzyła zakres działania swojej infolinii i podjęła współpracę w obszarze informacji pasażerskiej z innymi przewoźnikami.

A1 Stryków - Tuszyn oddana do ruchu

01.07.2016

Mamy dziś przyjemność udostępnić kierowcom nowy odcinek autostrady A1. To powód do radości nie tylko dla kierowców, ale także dla mieszkańców Łodzi i aglomeracji łódzkiej. Odcinek A1, będący jednocześnie obwodnicą Łodzi, oznacza wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego w kilku obszarach: w ruchu tranzytowym, w ruchu lokalnym i ruchu miejskim - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Polska rozpoczyna prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej

01.07.2016

Z dniem 1 lipca 2016 r. Polska przejmuje prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej  Grupie V4. Grupa V4 jest nieformalną, regionalną formą współpracy czterech państw Europy Środkowej:  Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości.

Wiceminister Piotr Stomma w z prezydentem Andrzejem Dudą na Słowacji

01.07.2016

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Piotr Stomma był członkiem delegacji prezydenta Andrzeja Dudy w czasie wizyty na Słowacji, która odbyła się 29 i 30 czerwca 2016 r.

Źródła finansowania Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)

30.06.2016

Szukamy dodatkowych środków na budowę dróg. Wypowiedzi ekspertów wskazują po pierwsze na możliwości związane ze zwiększeniem finansowania inwestycji przez Krajowy Fundusz Drogowy, po drugie wykorzystanie środków europejskich, po trzecie finansowanie komercyjne za pomocą PPP, czyli inwestowanie przez prywatny kapitał i czwarta ścieżka to drogowe spółki specjalnego przeznaczenia. DSSP są przedsiębiorstwami publicznymi, ale działającymi na zasadach komercyjnych - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podsumowując dyskusję podczas konferencji "Źródła finansowania Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)", która odbyła się 30 czerwca 2016 r. w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Minister Adamczyk o działaniach na rzecz edukacji uczestników ruchu drogowego

30.06.2016

Rozwiązania, które dziś prezentujemy, będą dużym ułatwieniem dla przyjeżdżających do Polski i  dla Polaków wybierających się za granicę. Powinny mieć również wpływ na poniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - powiedział minister infrastruktury i budownictwa, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej poświęconej działaniom podejmowanym na rzecz edukacji uczestników ruchu drogowego, która odbyła się 30 czerwca 2016 r.

Konsultacje Narodowego Programu Mieszkaniowego

29.06.2016

29 czerwca 2016 r. do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych został skierowany projekt Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jest to kompleksowy dokument odnoszący się do polityki mieszkaniowej państwa. Składa się on z dwóch części. Pierwsza część - diagnostyczna, wskazuje podstawowe problemy polskiego mieszkalnictwa i wynikające z nich główne wyzwania dla polityki mieszkaniowej. Część druga - instrumentalna, zawiera zapowiedź działań regulacyjnych i finansowych wspierających budownictwo mieszkaniowe oraz zapewniających poprawę warunków mieszkaniowych społeczeństwa.

Kolejne umowy na ekspresową Zakopiankę

29.06.2016

Droga, na której budowę podpisane zostały dziś umowy, to bardzo ważna arteria komunikacyjna dla polskiej gospodarki. S7 to szlak prowadzący do portów Trójmiasta, z którym łączy się via Baltica, to ożywczy szlak dla Małopolski – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 29 czerwca 2016 r. w Rabce Zdroju.

Wiceminister Jerzy Szmit w Pradze o doświadczeniach w eliminowaniu z dróg przeciążonych pojazdów

28.06.2016

28 czerwca 2016 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit spotkał się w Pradze z wiceministrem transportu Republiki Czeskiej Kamilem Rudoleckim.

Udrożnienie ruchu na autostradach

27.06.2016

Udało się osiągnąć porozumienie pomiędzy Ministerstwem a koncesjonariuszami autostrad A1 i A4. Przyjęto zasady rozładowywania zatorów, które mogłyby wpływać na zdrowie,  bezpieczeństwo lub zagrażać życiu podróżnych – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, podczas briefingu zorganizowanego 27 czerwca 2016 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości