Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Porozumienie między Polską a Rosją w sprawie przewozów drogowych

01.04.2016

Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej,  Nikołaj Asauł podpisali 1 kwietnia 2016 r. porozumienie w sprawie międzynarodowych przewozów drogowych.

Efektywność energetyczna budynków - poradnik dla projektantów, właścicieli i zarządców

31.03.2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa publikuje poradnik na temat efektywności energetycznej budynków. Jest to zbiór informacji, przydatnych na etapie projektowania, budowy, jak również podczas użytkowania budynków lub ich części. W opracowaniu omówiono środki mające na celu poprawę charakterystyki energetycznej budynków oraz regulacje prawne w tym zakresie.

Bezpieczeństwo na drogach UE, najnowsze dane statystyczne

31.03.2016

Statystyki dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego z 2015 r., opublikowane 31 marca 2016 r. przez Komisję Europejską potwierdzają, że europejskie drogi wciąż pozostają najbezpieczniejsze na świecie. Mniej ofiar śmiertelnych wypadków zanotowano także w Polsce. W ciągu pięciu lat udało się zmniejszyć o jedną czwartą wskaźnik liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych na milion mieszkańców; w 2015 r. było to 77 osób.

Polsko – rosyjskie rozmowy w sprawie międzynarodowych przewozów drogowych w Gdańsku

31.03.2016

31 marca 2016 r. w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku rozpoczęła się kolejna, dwudniowa, tura negocjacji w ramach polsko – rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Przed rozpoczęciem rozmów wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit na spotkaniu z mediami przedstawił polskie cele. W konferencji wzięli udział także przedstawiciele polskich przewoźników.

Zmiany w PKP PLK – szybsza realizacja inwestycji na kolei

30.03.2016

Powołanie nowego zarządu spółki PKP PLK S.A. oraz rozpoczęcie prac nad zmianami legislacyjnymi to główne elementy planu naprawczego, wdrażanego w spółce. Jego celem jest przyspieszenie realizacji inwestycji na kolei oraz maksymalne wykorzystanie środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

Spotkanie wiceministra Jerzego Szmita z przedstawicielami taksówkarzy

30.03.2016

30 marca 2016 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odbyło się spotkanie wiceministra Jerzego Szmita z przedstawicielami organizacji reprezentujących środowisko taksówkarzy. W spotkaniu wziął również udział dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w MIB, Bogdan Oleksiak.

Jest umowa na drugi odcinek południowej obwodnicy Olsztyna

29.03.2016

W siedzibie GDDKiA w Olsztynie, w obecności wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita, podpisano umowę na budowę drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51, o długości 14,7 km. Wykonawcą inwestycji będzie firma BUDIMEX SA, która wybuduje drogę za kwotę 913 mln zł. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 28 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Bezpieczne święta. Briefing Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policji

24.03.2016

Policja i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w okresie Świąt Wielkanocnych: właściwego zachowania na drodze, ostrożności w miejscach publicznych oraz zabezpieczenia własnego mienia.

Wywiad ministra Andrzeja Adamczyka (link do rozmowy)

23.03.2016

Polecamy rozmowę ministra Andrzeja Adamczyka o specustawie kolejowej na antenie TVP INFO.

Spotkanie ministra Andrzeja Adamczyka z Minister Infrastruktury i Środowiska Królestwa Niderlandów

23.03.2016

23 marca 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się w siedzibie resortu z minister infrastruktury i środowiska Królestwa Niderlandów, Melanie Schultz van Haegen. Tematem przewodnim spotkania, w którym uczestniczył też wiceminister Piotr Stomma, była prezentacja priorytetów i planów prezydencji Królestwa Niderlandów w Radzie UE (sprawowanej od 1 stycznia 2016 r. do 30 czerwca 2016 r.). Ministrowie rozmawiali także na tematy dotyczące w  współpracy bilateralnej. Podczas rozmowy poruszono szereg tematów związanych z transportem kolejowym i drogowym.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook