Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Rozstrzygnięcie Konkursu za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego

30.01.2017

Podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 w Poznaniu (7 lutego 2017 r. godz. 11.00) nastąpi uroczyste głoszenie wyników oraz wręczenie nagród Ministra Infrastruktury i Budownictwa laureatom edycji 2016 Konkursu za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Komunikat dotyczący Konkursu na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje

30.01.2017

44. edycja Konkursu o nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa nie została rozstrzygnięta ze względu na niewielką liczbę wniosków zgłoszonych w 2016 r.

Wizyta wiceministra A. Bittela w Instytucie Kolejnictwa

27.01.2017

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel uczestniczył 26 stycznia 2017 r. w pierwszym posiedzeniu Rady Naukowej Instytutu Kolejnictwa w Warszawie.

Umowa na wykonanie koncepcji programowej dla S16 podpisana

27.01.2017

Podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Zadanie wykona firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. za kwotę 3,3 mln zł.

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą finansowanie inwestycji drogowych przez samorządy

27.01.2017

Prezydent podpisał ustawę z 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożoną przez ministra infrastruktury i budownictwa. Nowelizacja ustawy umożliwia przekazywanie przez samorządy środków finansowych na realizację inwestycji przy drogach krajowych.

Polsko-ukraińskie rozmowy o współpracy w przewozach drogowych

27.01.2017

26 stycznia 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odbyło się posiedzenie polsko-ukraińskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Rozmowy odbyły się pod przewodnictwem wiceministrów infrastruktury obydwu państw, Jerzego Szmita i Wiktora Dowhana.

#RokNowychZadań w MIB

26.01.2017

- Minister Andrzej Adamczyk ma właściwe jedno zadanie: zadanie polegające na konsekwentnym, skutecznym wydawaniu pieniędzy unijnych i realizowaniu inwestycji - mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem w ramach przeglądu prac ministrów pod hasłem #RokNowychZadań.

Mieszkanie Plus pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy i społeczny

25.01.2017

- Program Mieszkanie Plus pozytywnie wpłynie na rynek mieszkań w Polsce. Mieszkanie Plus jest programem dla wszystkich Polaków – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas debaty "Mieszkanie Plus i jego wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny kraju" zorganizowanej 25 stycznia 2017 r. w Warszawie.

Posiedzenie Rady Ekspertów ds. realizacji inwestycji kolejowych

24.01.2017

23 stycznia 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odbyło się drugie posiedzenie Rady Ekspertów do spraw działań mających na celu optymalizację procesu realizacji inwestycji kolejowych.

Dofinansowanie z UE dla A1 Częstochowa – Pyrzowice

23.01.2017

Komisja Europejska zapowiedziała dofinansowanie w wysokości 315 mln euro z funduszu spójności dla zadania polegającego na budowie autostrady A1 między Częstochową a Pyrzowicami. Trasa ta jest elementem korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook