Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Sandomierz dołączył do programu Mieszkanie Plus

04.04.2017

Około 250 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności może wkrótce powstać w Sandomierzu. To kolejne po Kielcach miasto z województwa świętokrzyskiego, które dołączyło do rządowego programu Mieszkanie Plus. Łącznie w regionie może powstać ponad 450 mieszkań. BGK Nieruchomości nadal przyjmuje zgłoszenia gmin chętnych do udziału w programie Mieszkanie Plus.

O kodeksie urbanistyczno-budowlanym z urbanistami

03.04.2017

- Celem nowego kodeksu urbanistyczno-budowlanego jest przywrócenie i zapewnienie efektywnego gospodarowania przestrzenią oraz wzmocnienie partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym. Jesteśmy pewni, że po wejściu w życie kodeksu przypadki działań niezgodnych z interesem społeczności lokalnej zostaną wyeliminowane, a proces lokalizacji i realizacji inwestycji publicznych będzie efektywny i transparentny – zapowiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski 3 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu.

W Gdańsku ruszyła usługa wynajmu samochodów elektrycznych

03.04.2017

Krótkoterminowy wynajem aut elektrycznych ruszył 3 kwietnia 2017 r. w Gdańsku. W uroczystości uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński, który zapowiedział przygotowanie ułatwień dla powstania stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Rusza modernizacja linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa

03.04.2017

3 kwietnia 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel wziął udział w briefingu poświęconym podpisaniu umowy na modernizację linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki.

Inauguracja programu "Oddychaj powietrzem" w Małopolsce

03.04.2017

3 kwietnia 2017 r. w Krakowie, podczas pikniku ekologicznego, zainaugurowano nowy program na rzecz czystego powietrza w Małopolsce. Organizatorem akcji "Oddychaj powietrzem" jest Tauron. Głównym zadaniem tej edycji programu jest edukacja mieszkańców Małopolski w zakresie różnych metod ogrzewania i ich wpływu na stan powietrza. W ramach działań informacyjnych powstał portal internetowy Oddychajpowietrzem.pl. Ma on być platformą wiedzy na temat skutków smogu i metod walki z nim. W spotkaniu uczestniczył szef gabinetu ministra infrastruktury i budownictwa Łuksza Smółka.

Wiceminister Andrzej Bittel na posiedzeniu Rady Krajowej ZZM o rozwoju transportu kolejowego

31.03.2017

31 marca 2017 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel wziął udział w ostatnim tej kadencji posiedzeniu Rady Krajowej Związku Zawodowego Maszynistów w Jastrzębiej Górze.

Związek Miast Polskich zaproszony do zespołu doradczego do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii

30.03.2017

30 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski zaprosił przedstawicieli Związku Miast Polskich do udziału w pracach zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii. W spotkaniu z samorządowcami uczestniczyła również p.o. Głównego Geodety Kraju Grażyna Kierznowska.

Obwodnica Wielunia otwarta!

30.03.2017

30 marca 2017 r. udostępniono kierowcom obwodnicę Wielunia w ciągu drogi krajowej 74. W uroczystości wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, a także Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk oraz dyrektor oddziału GDDKiA w Łodzi Maciej Tomaszewski. Obwodnica została otwarta przed planowanym terminem.

85 mln zł na przygotowanie Krakowa do modernizacji linii kolejowych

30.03.2017

Sprawny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych podczas modernizacji krakowskiego węzła kolejowego zapewni nowa nastawnia w Dłubni, dodatkowe urządzenia sterowania ruchem oraz odnowa mostów, wiaduktów i torów na linii Kraków Mydlniki – Podłęże. Na remont trasy PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły 85 mln zł.

Lepsze podróże między Warszawą a Poznaniem

30.03.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację linii między Swarzędzem a Barłogami. To pierwsza z trzech umów, których realizacja zwiększy możliwości trasy. Zapewniona zostanie komfortowa obsługa pasażerów, a nowoczesny system sterowania będzie gwarantował bezpieczne podróże i przewóz towarów. Podpisana umowa warta jest ponad 800 mln zł.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook