Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Wizyta przedstawicieli China Post w Polsce

12.05.2017

Współpraca Poczty Polskiej z Pocztą Chińską była głównym tematem spotkania wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita z przedstawicielami China Post. W rozmowach, które odbyły się 12 maja 2017 r. w siedzibie resortu, uczestniczył prezes zarządu Poczty Polskiej SA Przemysław Sypniewski. Stronę chińską reprezentował Xiang Yincheng, wiceprezes oddziału China Post w Chongqing.

Sprawne i wygodne podróże koleją na Pomorzu

12.05.2017

Skrócenie czasu podróży między Malborkiem a Grudziądzem o 13 minut, szybsze przejazdy pociągów pasażerskich i zwiększenie prędkości do 120 km/h, a także większy komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach - to tylko niektóre efekty prac rewitalizacyjnych prowadzonych na linii kolejowej nr 207, od granicy województwa do Malborka. 12 maja 2017 r. PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Wiceminister Tomasz Żuchowski uczestniczył w Europejskim Kongresie Gospodarczym

11.05.2017

- W Polsce rynek pracownika jest już faktem. Rząd stara się zadbać o to, aby zahamować emigrację zarobkową, m.in. poprzez program Mieszkanie Plus. Rząd przykłada też duży nacisk do szkolnictwa zawodowego – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas dyskusji w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego 11 maja 2017 r. w Katowicach.

Weszło w życie rozporządzenie MIB ws. Rzecznika Praw Pasażera Kolei

11.05.2017

Od 9 maja 2017 r.  obowiązuje rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie organizacji instytucji Rzecznika Praw Pasażera Kolei oraz postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów pasażerskich.

Powołanie zastępcy prezesa PAŻP

11.05.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał z dniem 10 maja 2017 r. Tadeusza Grocholskiego na stanowisko Zastępcy Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Państwo cyfrowe czy analogowe? Przyszłość strategicznych podmiotów infrastruktury państwa

10.05.2017

- Poczta ma przed sobą olbrzymie zadanie likwidacji różnic społecznych w zakresie komunikacji cyfrowej - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas debaty „Państwo cyfrowe czy analogowe? Przyszłość strategicznych podmiotów infrastruktury państwa”, która odbyła się 10 maja 2017 r.

Pierwsze posiedzenie zespołu do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii

09.05.2017

- Nie chcielibyśmy niczego narzucać, bo najlepiej jest uzgadniać potrzebne zmiany z zainteresowanymi. Chcemy przeprowadzić pogłębioną dyskusję i na jesieni tego roku przygotować w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa projekty na podstawie wstępnie przyjętych i przedyskutowanych założeń. To bardzo ważne, że rozpoczynamy prace nad systemowymi rozwiązaniami w geodezji i kartografii w dialogu z branżą – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas pierwszego posiedzenia zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii, które odbyło się 9 maja 2017 r.

Lepszy program społecznego budownictwa czynszowego

09.05.2017

9 maja 2017 r. rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

Precyzyjne definicje pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami

09.05.2017

9 maja 2017 r. rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

XXIII Targi AUTOSTRADA-POLSKA pod znakiem dialogu z wykonawcami

09.05.2017

9 maja 2017 r. w Kielcach rozpoczęła się XXIII edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, największego w Europie Środkowej wydarzenia, na którym prezentowany jest sprzęt oraz materiały do budowy dróg. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook