Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Rozpoczęło się drążenie tunelu na Zakopiance

06.03.2017

6 marca 2017 r. rozpoczęło się drążenie ponad dwukilometrowego tunelu pod górą Mały Luboń w ramach budowy S7 pomiędzy Naprawą a Skomielną Białą. Ze względów technologicznych i bezpieczeństwa wykonywanych robót dopuszczone są prace w ruchu ciągłym, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jest to związane z występowaniem w górze naprężeń i odkształceń, które będą na bieżąco monitorowane.

Zmiany w zarządzie PKP S.A.

03.03.2017

W związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP S.A. w sprawie karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP S.A. oraz trzech członków zarządu.

Ruszyły prace grupy roboczej dotyczącej realizacji Via Carpatia

03.03.2017

3 marca 2017 r., w pierwszą rocznicę podpisania „Deklaracji Łańcut II” intensyfikującej współpracę w ramach projektu Via Carpatia, odbyło się inauguracyjne posiedzenie grupy roboczej do spraw realizacji szlaku. Spotkanie otworzyła wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło.

Najdłuższy most w Małopolsce połączył brzegi Wisły w Krakowie

03.03.2017

Budowa mostu nad Wisłą na odcinku S7 węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska jest zaawansowana już w 83%.

Ponad 200 mln zł z POIiŚ dla 5 miast

03.03.2017

Blisko 217 milionów złotych dofinansowania na inwestycje drogowe z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 otrzymają Nowy Sącz, Sosnowiec, Gorzów Wielkopolski oraz Toruń. Podczas uroczystości podpisania umów, która odbyła się 3 marca 2017 r., ministra infrastruktury i budownictwa reprezentował szef gabinetu politycznego Łukasz Smółka.

Kolejne inwestycje na Warmii i Mazurach

03.03.2017

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit 3 marca 2017 r. wziął udział w podpisaniu aneksu do umowy na budowę obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Dotyczy on udzielenia zamówienia na budowę węzła Pieczewo. Zgodnie z aneksem, węzeł ma powstać do 15 czerwca 2019 r., jego koszt to 97,2 mln zł. Umowę podpisano z dotychczasowym wykonawcą, firmą BUDIMEX SA.

Ze Skarżyska-Kamiennej do Kielc i Kozłowa najlepiej koleją

03.03.2017

Będzie szybsza i bezpieczniejsza podróż, wygodne stacje i przystanki w województwie świętokrzyskim – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. właśnie ogłosiły przetarg na dokumentację projektową dla linii Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycja oszacowana jest na blisko 600 mln zł.

Konferencja #InicjatywyDrogowe w Brukseli

01.03.2017

- Myślę, że wszyscy podzielamy pogląd, że międzynarodowy transport drogowy jest warunkiem efektywnego funkcjonowania rynków Unii. Sądzę, że zgodzimy się również co do stwierdzenia, że sektor wciąż się dobrze rozwija, wywierając pozytywny wpływ na poziom PKB Unii Europejskiej, co wzmacnia konkurencyjność unijnej gospodarki - powiedział Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa podczas zorganizowanej przez MIB konferencji "Liberalizacja czy protekcjonizm – szanse i zagrożenia dla międzynarodowego transportu drogowego".

Spotkanie ministra Andrzeja Adamczyka z ambasadorem Słowenii

01.03.2017

1 marca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się z ambasadorem Republiki Słowenii w Polsce, Robertem Krmeljem. W czasie spotkania poruszono m.in. kwestie przepisów socjalnych w transporcie, wprowadzanych w niektórych państwach UE, prac nad dyrektywą o delegowaniu pracowników, a także dalszego rozwoju projektu Via Carpatia oraz korytarza TEN-T Bałtyk-Adriatyk.

Rozmowa telefoniczna ministrów ds. transportu Polski, Czech i Słowacji

28.02.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk rozmawiał z ministrem do spraw transportu Republiki Czeskiej Danem Ťokiem oraz ministrem transportu, budownictwa i rozwoju regionalnego Republiki Słowacji Árpádem Érsekiem.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook