Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Nowe połączenie LOT z Krakowa do Chicago

03.07.2017

3 lipca 2017 roku Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Krakowa w pierwszy historyczny rejs do Chicago. Polski przewoźnik otworzył dziewiątą trasę dalekiego zasięgu, szóstą do Ameryki Północnej. Połączenia między Małopolską a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce podnieść jakość szkolenia i poprawić warunki w systemie egzaminowania kandydatów na kierowców

30.06.2017

Przy MIB działa Zespół doradczy do spraw szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy. Zespół ma wypracować takie propozycje zmian w przepisach, które poprawią jakość szkolenia kandydatów na kierowców oraz zwiększą transparentność procedur egzaminacyjnych, co w konsekwencji doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach oraz poprawy zdawalności egzaminów na prawo jazdy.

Polsko-hiszpańska współpraca w obliczu wyzwań sektora transportu

30.06.2017

Pakiet mobilności oraz współpraca w zakresie transportu kolejowego i lotniczego były głównymi tematami rozmów ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka w ramach polsko-hiszpańskich konsultacji międzyrządowych odbywających się 30 czerwca 2017 r. w Warszawie. Polskiej delegacji przewodniczyła premier Beata Szydło, zaś hiszpańskiej – Mariano Rajoy.

Dwie kolejne obwodnice skierowane do dalszych prac

30.06.2017

29 czerwca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał skierowanie do realizacji dla dwóch kolejnych obwodnic: Morawicy i Woli Morawickiej oraz Iłży.

Powstanie "bank ziemi" programu Mieszkanie Plus

29.06.2017

29 czerwca 2017 r. Stały Komitet Rady Ministrów rekomendował projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, przedłożony przez MIB, do przyjęcia przez rząd.

Ponad 527 mln zł na inwestycje drogowe w siedmiu województwach

29.06.2017

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał Programy Inwestycji dla kolejnych 16 zadań drogowych i tym samym skierował je do realizacji. Ich łączny koszt to ponad 527 mln zł. Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa.

Kraków zyskuje wschodnie obejście

29.06.2017

– To bez wątpienia ważny dzień dla Małopolan. Dziś udostępniamy kierowcom długo oczekiwaną drogę, która przeniesie znaczną część ruchu poza Kraków. Zmianę na plus odczują szczególnie mieszkańcy Nowej Huty, gdyż zyskuje ona dostęp do autostrady A4. Otwarcie tego odcinka zbliża nas do ukończenia całej S7 i zarazem połączenia północnej i południowej Polski  – powiedział podczas uroczystości oddania do ruchu Wschodniej Obwodnicy Krakowa minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Dwa przetargi - 455 mln zł na budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

29.06.2017

40 przebudowanych i komfortowych stacji oraz przystanków, krótszy czas przejazdu, większa dostępność do kolei. Mieszkańcy Szczecina zyskają nowe możliwości podróży w  całej metropolii. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły dwa przetargi na zaprojektowanie i modernizację linii kolejowych.

Mieszkanie Plus na bazie innowacji. Rusza konkurs dla studentów

29.06.2017

– Budowane w ramach programu Mieszkanie Plus mieszkania i domy będą spełniać wymagania nowoczesnego, efektywnego energetycznie budownictwa. Będzie to zabudowa przyjazna dla przyszłych mieszkańców – ocenił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński po ogłoszeniu 29 czerwca 2017 r. na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej założeń konkursu dla studentów "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego".

Ostatni odcinek A1 i Zachodnia Obwodnica Łodzi skierowane do przetargu

28.06.2017

- Dzięki podpisanemu dziś skierowaniu do przetargu fragmentu autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową, cały ciąg tej trasy, z północy na południe, zostanie dokończony – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook