Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

20.12.2016

20 grudnia 2016 r. harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod hasłem "Odważnie twórzmy pokój".

S7 Miłomłyn – Ostróda Północ oddana do ruchu!

19.12.2016

19 grudnia 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wziął udział w uroczystości oddania do użytku drogi ekspresowej S7 Miłomłyn – Ostróda Północ. Ponad 9-kilometrowy odcinek został udostępniony kierowcom trzy miesiące przed terminem zakończenia kontraktu.

Zakończyła się modernizacja terminalu PL Kraków-Balice

19.12.2016

Dzięki przebudowie i modernizacji przepustowość Portu Lotniczego Kraków-Balice zwiększy się z ok. 7 mln do 8 mln pasażerów rocznie. W konferencji prasowej nt. ukończenia inwestycji, która odbyła się 19 grudnia 2016 r. wziął udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Podsumowanie konsultacji kodeksu urbanistyczno-budowlanego

16.12.2016

- Naszym dziedzictwem i dobrem jest przestrzeń. Często dostrzegają to Ci, którym zabudowuje się okolicę miejsca zamieszkania. O przestrzeń musimy dbać i ją zabezpieczać, bo jest naszym dziedzictwem. Nie możemy dopuścić, żeby zabudowa rozlewała się w sposób niekontrolowany – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji podsumowującej konsultacje projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

Nowe wnioski budowlane

16.12.2016

Od 17 grudnia 2016 r. obowiązują nowe wzory: wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę. Nowe wzory zostały 3 miesiace temu rozesłane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa do wszystkich samorządów. MIB przygotowało także przykładowo wypełnione wzory, dostępne w wersji edytowalnej na www.mib.gov.pl.

Projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym regulującej filar programu Mieszkanie Plus skierowany do konsultacji publicznych

15.12.2016

Projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym i przekazywaniu nieruchomości Skarbu Państwa na cele mieszkaniowe 15 grudnia 2016 r. trafił do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych.

MIB przygotowuje przepisy techniczno-budowlane do projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego

15.12.2016

- Równolegle z pracami nad projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego prowadzimy prace nad zupełnie nową formułą przepisów techniczno-budowlanych. Zaprosiliśmy do tych prac ekspertów. Minister Andrzej Adamczyk powołał Zespół Doradczy, który już rozpoczął pracę – mówi wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Ruszyła procedura wyboru wykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat

15.12.2016

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO), który rozpocznie świadczenie usług poboru opłat od 3 listopada 2018 r. Postępowanie jest realizowane w modelu dwuetapowym, w trybie dialogu konkurencyjnego. GDDKiA będzie dążyć do podpisania umowy do końca 2017 r.

Dworzec i stacja w Gliwicach po modernizacji

14.12.2016

Wszystkie prace modernizacyjne na dworcu w Gliwicach zostały już zakończone. Od 14 grudnia 2016 r. podróżni mogą w pełni korzystać z nowoczesnego i bardziej funkcjonalnego obiektu, a także z nowych peronów, przejść podziemnych i systemu informacji pasażerskiej. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Potrzebna głębsza współpraca państw Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w obszarze infrastruktury

13.12.2016

– Współpraca w realizacji projektów infrastruktury transportowej na obszarze państw IŚE wymaga zdecydowanego wzmocnienia. Polepszenie jakości połączeń transportowych na osi Północ-Południe będzie impulsem do rozwoju gospodarczego naszego regionu – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Podkreślił, że budowa trasy Via Carpatia jest dla Polski priorytetem, który wzmocni więzy gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook