Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

W Gdyni o Krajowym Zasobie Nieruchomości

09.11.2017

Program Mieszkanie Plus to główny temat trwającej w gdyńskim Parku Naukowo - Technologicznym konferencji Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W spotkaniu bierze udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz specjaliści z wielu zainteresowanych tematem instytucji.

Kolejne obwodnice bliżej realizacji

08.11.2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa podjął decyzję o zapewnieniu finansowania dla obwodnic: Niemodlina, Warzymic i Przecławia oraz Myśliborza.

Sektor lotniczy w Polsce liderem w działaniach na rzecz cyberbezpieczeństwa

08.11.2017

- Chcemy być w pełni gotowi do prowadzenia skoordynowanych działań służących zapobieganiu, wykrywaniu, zwalczaniu oraz minimalizacji skutków incydentów naruszających bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, istotnych dla funkcjonowania państwa, również w obszarze transportu lotniczego. Jest to niezbędne do wzmacniania zdolności państwa do przeciwdziałania cyberzagrożeniom, a także budowania kompetencji w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz podczas międzynarodowej konferencji „Cyberbezpieczeństwo w lotnictwie cywilnym” w Krakowie.

Wiceminister Smoliński na XII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

08.11.2017

- Motoryzację czeka wiele zmian, takich jak: postępująca elektryfikacja transportu, jego cyfryzacja, pojazdy autonomiczne i połączone. Wszystko to sprawia, że przed nami wiele pracy - mówił Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, podczas wystąpienia na XII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Narodowy Instytut Urbanistyki i Architektury będzie współpracował w realizacji programu Mieszkanie Plus

08.11.2017

- Moim marzeniem jest, aby Małopolska była liderem w realizacji programu Mieszkanie Plus. Program Mieszkanie Plus to przełom w sposobie traktowania nieruchomości Skarbu Państwa. Naszym celem jest zlikwidowanie deficytu mieszkaniowego. Jesteśmy bardzo wiarygodnym partnerem dla różnorakich przedsięwzięć, realizowanych razem np. z Pocztą Polską czy PKP S.A. Mieszkanie Plus pozwoli zmniejszyć deficyt mieszkań w Polsce i spełnić oczekiwania Polaków – mówił 8 listopada 2017 r. w Krakowie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Przetarg na budowę DK 47 Rdzawka – Nowy Targ ogłoszony!

08.11.2017

Do 18 grudnia 2017 r. firmy i konsorcja mogą składać oferty na projekt i budowę drogi krajowej nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu.

O nowych zadaniach ITD na spotkaniu z premier Beatą Szydło

07.11.2017

7 listopada 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w spotkaniu z Prezes Rady Ministrów Beatą Szydło, które było poświęcone działalności i kierunkom rozwoju Inspekcji Transportu Drogowego. W rozmowach uczestniczyli również: wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki, podsekretarz stanu w MIB Marek Chodkiewicz, a także Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.  

W Łomży powstaną mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus

07.11.2017

7 listopada 2017 r. do programu Mieszkanie Plus dołączyła Łomża. Na terenie miasta powstaną dwa bloki, w których znajdzie się łącznie 115 mieszkań. Dodatkowo w nowym budownictwie znajdzie się Przedszkole Publiczne nr 5, które zaoferuje dzieciom komfortowe warunki. List intencyjny w sprawie inwestycji podpisał wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Tomasz Tomala, pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości. 

Program Mieszkanie Plus wkracza w kolejny etap

07.11.2017

- Podpisane dziś porozumienia otwierają nowy rozdział w programie Mieszkanie Plus. Krajowy Zasób Nieruchomości będzie miał dostęp do bazy nieruchomości, którą zaoferowały w pilotażu programu Poczta Polska i Polskie Koleje Państwowe. Ze względu na możliwość wykorzystania przez KZN nieruchomości także na cele budownictwa komunalnego, zawarte porozumienia zwiększą potencjał oferowanych działek z korzyścią dla przyszłych najemców i właścicieli mieszkań – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk po podpisaniu umowy między Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz PKP S.A. i Pocztą Polską S.A.

Nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu

07.11.2017

We Wrocławiu został otwarty nowy dworzec autobusowy. Nowoczesny obiekt, który jest odpowiedzią na potrzeby komunikacyjne regionu, będzie mógł obsłużyć nawet 1,5 miliona podróżnych rocznie.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości