Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Modernizacja trasy Poznań – Czempiń bliżej końca

07.02.2017

Stacje Luboń, Mosina i Czempiń dostosowane do potrzeb pasażerów, krótszy czas podróży na trasach regionalnych i z Poznania do Wrocławia oraz bezkolizyjne skrzyżowania z drogami – to efekty modernizacji linii Poznań - Czempiń. Prace, których zaawansowanie przekroczyło 85%,  zakończą się przed wakacjami.

Inauguracja prac nad strumieniem e-transportu

07.02.2017

– Rozpoczynamy skoordynowane działania w e-transporcie. Są niezbędne, by transport, który jest jednym z pięciu kluczowych obszarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Polski, mógł przyczynić się do jej realizacji – powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło.

II etap przetargu na S7 Mława - Strzegowo

07.02.2017

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych w drugim etapie przetargu ograniczonego na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo.

Minister Andrzej Adamczyk otworzył Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017

07.02.2017

- Decyzja o przygotowaniu projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego, który jest już  po konsultacjach publicznych i uzgodnieniach międzyresortowych, jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom samorządów – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 7 lutego 2017 r. podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu.

Nowy standard w przetargach na S61

06.02.2017

Przetarg na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 woj. podlaskim ogłosili 6 lutego 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Jerzy Szmit. Przetarg obejmuje odcinki S61 na północ od Łomży: od węzła Kolno do Stawisk (16,4 km) i od Stawisk do Szczuczyna (18 km). W ramach 34-kilometrowej inwestycji powstanie m.in. kluczowy węzeł w Kolnie, do którego zostanie podłączona planowana obwodnica Łomży, a także  druga jezdnia istniejącej obwodnicy Stawisk. Trwa przetarg na budowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna.

PKP PLK unowocześni Warszawę Zachodnią

03.02.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dokonają kompleksowej przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. Będzie ona bardziej funkcjonalna, pozbawiona barier architektonicznych i przygotowana do lepszej obsługi pasażerów. Modernizacja stacji rozpocznie się w 2019 roku. Warszawa Zachodnia będzie zintegrowanym węzłem przesiadkowym łączącym stację kolejową, przystanki tramwajowe, dworzec autobusów dalekobieżnych, zespoły miejskich przystanków autobusowych, postoje TAXI oraz parkingi dla samochodów osobowych i rowerów.

Polsko-litewskie rozmowy na temat transportu

02.02.2017

- Bardzo zależy nam, aby nasze wspólne pogranicze stało się obszarem dobrze skomunikowanym i pozbawionym barier infrastrukturalnych – powiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Justyna Skrzydło, otwierając posiedzenie Polsko-Litewskiej Podkomisji ds. Transportu.

Nowe standardy budownictwa drogowego

02.02.2017

Zmiany dotyczące m.in. zrównoważonego podziału ryzyk, samodzielności niezależnego inżyniera oraz ochrony podwykonawców będzie zawierał nowy wzór umowy na zamówienie publiczne w budownictwie drogowym.

Już 7 lutego 2017 r. kolejna BUDMA

02.02.2017

Zapraszamy na I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury podczas targów BUDMA 2017.

Sprawne działanie w sprawie decyzji dotyczących lokalizacji inwestycji

02.02.2017

Wymiana najlepszych praktyk w postępowaniach administracyjnych dotyczących lokalizacji oraz realizacji inwestycji infrastrukturalnych to temat kolejnego spotkania szkoleniowego z dyrektorami odpowiedzialnymi w urzędach wojewódzkich za inwestycje i sprawy odszkodowań za przejęte pod te inwestycje nieruchomości. Spotkanie, w którym uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, odbyło się 2 lutego 2017 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Jest to kontynuacja narady z wojewodami z 25 maja 2016 r. oraz spotkania szkoleniowego z 20 października 2016 r., którego celem było usprawnienie działania administracji w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook