Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Polski Holding Nieruchomości i Chopin Airport Development nawiązują współpracę

17.05.2017

17 maja 2017 r. Polski Holding Nieruchomości S.A. i Chopin Airport Development Sp. z o.o. podpisały list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy, mającej na celu m.in. wspólną realizację projektów inwestycyjnych. W uroczystości podpisania listu uczestniczył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Łatwiejsza aktywacja Profilu Zaufanego na poczcie

16.05.2017

Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4 500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska i Poczta Polska Usługi Cyfrowe – Envelo z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwem Cyfryzacji.

Wspieramy rozwój inteligentnych systemów transportowych

16.05.2017

– Na forum Unii Europejskiej i państw Grupy Wyszehradzkiej aktywnie działamy na rzecz rozwoju inteligentnych systemów transportowych. Deklarujemy pełną współpracę z całą branżą ITS – powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło otwierając tegoroczny Kongres ITS.

Głosowanie internetowe w konkursie o nagrodę za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego

16.05.2017

W 55. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego, może zostać przeprowadzone głosowanie internetowego na najlepsze prace zgłoszone w konkursie. Decyzja o przeprowadzeniu głosowania zostanie podjęta przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa w oparciu o rekomendację przedstawioną przez zespół do oceny wybitnych osiągnięć twórczych w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Etyka i odpowiedzialność zawodowa w budownictwie

15.05.2017

- Cieszę się, że trwa dialog ze środowiskiem inżynierów budownictwa, projektantów i architektów w sprawie prac nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk otwierając spotkanie z przedstawicielami samorządu zawodowego inżynierów budownictwa i architektów.

Nowe wiadukty i perony na trasie Kraków– Krzeszowice

15.05.2017

Trwają prace na linii kolejowej E30 do Katowic. Prace realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku Kraków Główny Towarowy – Krzeszowice warte są ponad pół miliarda zł.

Via Maris – droga rozwoju

15.05.2017

15 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Pucku wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński spotkał się z samorządowcami w sprawie koncepcji wytrasowania na odcinku Gdynia – Władysławowo nowej drogi krajowej, roboczo nazwanej "Via Maris". Wiceminister K. Smoliński dyskutował z burmistrzami i wójtami o problemach komunikacyjnych na dojeździe do i z Władysławowa. Po dokładnej analizie układu drogowego oraz istniejącego natężenia ruchu w województwie pomorskim, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaproponowało ich rozwiązanie przez utworzenie nowego szlaku drogowego.

Minister Andrzej Adamczyk w Porcie Lotniczym Kraków-Balice

13.05.2017

Na terenie Portu Lotniczego Kraków-Balice 13 maja 2017 r. odbyła się uroczystość błogosławieństwa odnowionej i przebudowanej kaplicy lotniskowej. Bliski związek krakowskiego lotniska z pontyfikatem Jana Pawła II zyskał swoje odzwierciedlenie w nazwie lotniska oraz w nazwie Spółki nim zarządzającej - obie noszą imię Jego Świątobliwości.

Inauguracja prac na budowie ronda w Rozogach

13.05.2017

Symbolicznym wbiciem łopaty zainaugurowano prace przy budowie ronda w Rozogach na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawca robót do 3 października 2017 r. zrealizuje zadanie za kwotę 3,3 mln zł.

Polska konsekwentnie w obronie polskiego międzynarodowego transportu drogowego

13.05.2017

W dniach 10-11 maja wiceminister infrastruktury i budownictwa  Justyna Skrzydło spotkała się w Lizbonie i Madrycie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Planowania i Infrastruktury Republiki Portugalii Guilhermem Waldemarem Goulão dos Reis D´Oliveirą Martinsem oraz sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury Królestwa Hiszpanii Juliem Gomarem Pomezem.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook