Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Modernizacja stacji Szczecin Główny

22.03.2018

W przyszłym roku pasażerowie w pełni skorzystają z funkcjonalnej i pozbawionej barier architektonicznych stacji Szczecin Główny. Obecnie na stacji trwają intensywne prace budowlane. W ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji powstaną wygodne dojścia do peronów, windy, monitoring i nowe oświetlenie. Wartość prac wynosi prawie 74 mln zł.

Umowa na dokumentację projektową dla S11 Bobolice – Szczecinek podpisana

20.03.2018

19 marca 2018 r. zachodniopomorski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał z firmą Transprojekt Gdański Sp. z o.o. umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi ekspresowej S11 Bobolice - Szczecinek o długości 24,5 km.

Krótsza podróż koleją do Zakopanego

19.03.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 19 marca 2018 r. umowę o wartości 330 mln zł na modernizację linii kolejowej Chabówka – Zakopane. Dzięki inwestycji polegającej na wymianie torów, przebudowie wiaduktów, mostów i przejazdów kolejowo-drogowych skróci się czas przejazdu, a podróże będą bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. W Chabówce powstanie dodatkowy przystanek, a na trasie Chabówka – Zakopane przebudowanych zostanie 12 stacji i przystanków.

Minister Adamczyk o Pakiecie Mobilności w Strasburgu

15.03.2018

W dniach 14-15 marca 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się w Strasburgu z posłami Parlamentu Europejskiego. Głównymi tematami rozmów były kwestie omawiane obecnie na agendzie instytucji Unii Europejskiej, w tym związane z Pakietem Mobilności.

Łączymy Polskę z partnerami handlowymi

14.03.2018

Porozumienie umożliwiające zmniejszenie o 1000 km dystansu pomiędzy Polską a rynkiem indyjskim podpisali w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji „South-West Route” z Iranu, Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i spółki PKP LHS, która jest współtwórcą nowego korytarza transportowego. Trasa kolejowa jest 2-3 krotnie szybsza od drogi morskiej, a nowy szlak jest krótszy o 1000 km od alternatywnej trasy lądowej. Dzięki porozumieniu polscy importerzy i eksporterzy uzyskają możliwość łatwiejszej wymiany handlowej z Iranem i Indiami.

Kolejne potwierdzone terminy spotkań informacyjnych kampanii ETZT 2018

14.03.2018

Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Środowiska kontynuują przygotowania do polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - ETZT 2018. Serdecznie zapraszamy na regionalne spotkania informacyjne w kolejnych Urzędach Marszałkowskich, które potwierdziły zainteresowanie współpracą.

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Ogólnopolski Dzień Motocyklisty

14.03.2018

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Ogólnopolski Dzień Motocyklisty

Minister Adamczyk na Forum Europa - Ukraina

13.03.2018

13 lutego 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w odbywającym się w Rzeszowie XI Forum Europa – Ukraina, w panelach dotyczących koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku oraz współpracy państw Trójmorza.

Rada Ministrów przyjęła przedłożony przez ministra infrastruktury projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw

13.03.2018

Projekt nowelizacji wprowadza lepszy nadzór nad rynkiem usług przewozowych w Polsce. Eliminuje również nieuczciwą konkurencję między przewoźnikami oraz zapewnia większą ochronę rynku wewnętrznego przed nieuczciwą konkurencją ze strony przewoźników spoza Unii Europejskiej. Doprecyzowuje ponadto obowiązujące przepisy dotyczące kontroli przestrzegania obowiązków i warunków przewozu drogowego. Propozycje MI dostosowują polskie prawo do rozwiązań obowiązujących w UE.

Będą podróże z Warszawy Głównej

13.03.2018

Przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów, wygodne perony, większa dostępność do kolei – to planowane efekty przebudowy stacji Warszawa Główna. 13 marca 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę o wartości prawie 81 mln zł na wykonanie inwestycji. Ukończenie inwestycji jest planowane w III kwartale 2019 r.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook