Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Krócej z Poznania do Szczecina

07.09.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują linię łączącą stolicę Wielkopolski i województwa zachodniopomorskiego. Pociągi pojadą szybciej, a pasażerowie zaoszczędzą 20 minut i będą korzystali z odnowionych stacji.

Zwiększamy możliwości współpracy z Kazachstanem

07.09.2017

7 września 2017 r., podczas oficjalnej wizyty Pary Prezydenckiej w Kazachstanie, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem inwestycji i rozwoju Kazachstanu Zhenisem Kassymbekem. Głównymi tematami rozmowy była współpraca w dziedzinie transportu i budownictwa.

Umacniamy relacje z Litwą

06.09.2017

Kontynuacja współpracy w ramach projektów Rail Baltica i Via Baltica oraz harmonizacja kwestii socjalnych w transporcie drogowym były głównymi tematami rozmów ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka i ministra transportu i komunikacji Litwy Rokasa Masiulisa.  W spotkaniu, które odbyło się 5 września 2017 r., uczestniczyła także wiceminister Justyna Skrzydło.

200 km/h w Idzikowicach – PLK kontynuują inwestycje na CMK

05.09.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację stacji węzłowej w Idzikowicach na Centralnej Magistrali Kolejowej. Dzięki inwestycji szacowanej na ok. 120 mln zł pociągi pojadą tam z prędkością nawet 200 km/h. To kolejny etap modernizacji CMK, która w tym roku obejmie prace na odcinku Idzikowice – Włoszczowa/Knapówka o wartości 162 mln zł.

"Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą"

04.09.2017

4 września 2017 r. wiceminister Tomasz Żuchowski uczestniczył w siedzibie Ministerstwa Środowiska w uroczystości podpisania listu intencyjnego ws. projektu rozwojowego Lasów Państwowych "Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą". Porozumienie w sprawie współpracy podpisywali szef resortu środowiska Jan Szyszko oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Umowa na koncepcję programową i dokumentację S16 Mrągowo - Ełk podpisana

04.09.2017

4 września 2017 r. w Olsztynie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wziął udział w podpisaniu umowy na opracowanie studium i koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S16 Mrągowo - Orzysz - Ełk. Obecni byli również wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki, dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz oraz przedstawiciele wykonawców.

Minister Andrzej Adamczyk o szkolnictwie zawodowym na inauguracji roku szkolnego w Krzeszowicach

04.09.2017

- Szkoły i kształcenie zawodowe to wyjście w kierunku potrzeb gospodarki i rynku pracy. Pozwala ono młodym ludziom uzyskać konkretny zawód, oczekiwany w gospodarce narodowej, w którym będą mogli się realizować. Nie wyklucza też dalszej edukacji na poziomie szkół wyższych – powiedział minister Andrzej Adamczyk 4 września 2017 r. podczas  inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach.

60+ bezpieczni w ruchu drogowym

04.09.2017

2 września 2017 r. w Kluczach odbyła się inauguracja akcji „60+ bezpieczni w ruchu drogowym” z udziałem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Ponad 63 mln zł na inwestycje drogowe

04.09.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 21 Programów Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 63 mln zł. Są to zadania związane z rozbudową istniejącego odcinka drogi krajowej wraz z dostosowaniem nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś, budową mostu oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę pasów lewoskrętnych, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Zadania te będą realizowane w siedmiu województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, opolskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim oraz zachodniopomorskim.

Minister Infrastruktury i Budownictwa potwierdza jednolite standardy wyceny nieruchomości dla sektora bankowego

01.09.2017

1 września 2017 r. Minister Infrastruktury i Budownictwa ustalił standard zawodowy rzeczoznawców majątkowych „Wycena dla zabezpieczenia wierzytelności”.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości