Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Coraz bliżej do krótszych podróży z Warszawy do Radomia

11.04.2017

Za około 646 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 11 kwietnia 2017 r. umowy na modernizację linii kolejowej Warszawa - Radom. Efektem dla pasażerów będzie skrócenie czasu przejazdu i komfortowa obsługa na 13 przebudowanych stacjach i przystankach. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, a 6 nowych wiaduktów dodatkowo usprawni ruch drogowy.

Z amerykańskimi kongresmenami o rozwoju polskiej infrastruktury transportowej

10.04.2017

10 kwietnia 2017 r. minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się z delegacją amerykańskich kongresmenów, na czele z przewodniczącym Komisji ds. Transportu i Infrastruktury Kongresu Billem Shusterem. W spotkaniu wziął udział także ambasador USA w Polsce Paul Jones. Ministrowi towarzyszyli wiceministrowie Justyna Skrzydło, Jerzy Szmit i Tomasz Żuchowski.

Dobry czas dla inwestycji transportowych i budownictwa

07.04.2017

Budowa dróg, przyspieszenie inwestycji na kolei czy wdrożenie programu Mieszkanie Plus to tylko niektóre działania realizowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Hałas pod lupą PLK

06.04.2017

Szybsza realizacja inwestycji, profesjonalne pomiary skuteczności ekranów, opracowanie mapy akustycznej dla ponad 1400 km linii – Laboratorium Akustyczne już od ponad roku usprawnia działalność PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W tym czasie PLK samodzielnie sprawdziły poziom hałasu w ponad 40 miejscach w kraju, m.in. na trasie Kraków – Rzeszów, a także w Warszawie, Wrocławiu i Gliwicach.

Wyroby budowlane pod kontrolą – chcemy uczciwego budownictwa

06.04.2017

- Czy obecny system kontroli wyrobów budowlanych dobrze funkcjonuje, czy jest sprawny? Czy zapewnia bezpieczeństwo użytkowania wyrobów budowlanych? Czy w interesie konsumentów wyrobów budowlanych nie jest pełniejsza informacja o deklarowanych przez producenta właściwościach użytkowych? – pytał wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski uczestników konferencji "Wyroby budowlane pod kontrolą", zorganizowanej w ramach akcji "Chcemy uczciwego budownictwa".

Trwa budowa autostrady A1 w województwie śląskim

06.04.2017

Warunki pogodowe sprzyjają budowniczym czterech odcinków autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a Rząsawą. Na pięćdziesięciu siedmiu kilometrach tej drogi trwa intensywna budowa. Uzyskanie przejezdności dla całego odcinka autostrady A1 planowane jest w połowie 2019 r.

3000 dzieci w tym roku postawiło „Szlaban na Ryzyko!”

06.04.2017

Spotkania z dziećmi i młodzieżą, akcje ulotkowe na przejazdach i dzikich przejściach, aktywne działania na portalach społecznościowych i kolejne seminaria z instruktorami jazdy, to tylko niektóre elementy kampanii PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Bezpieczny Przejazd –„Szlaban na ryzyko!”.

Superbrands dla marki PKP Intercity

05.04.2017

PKP Intercity zostało wyróżnione przez Superbrands w kategorii Podróże, zdobywając aż dwa tytuły: Superbrands 2016/17 oraz Created in Poland Superbrands 2016/17.

Mieszkanie Plus w Stargardzie

05.04.2017

5 kwietnia 2017 r. Stargard przekazał działki do programu Mieszkanie Plus - w mieście może powstać nawet 400 mieszkań dla rodzin o umiarkowanych dochodach. To kolejne po Stepnicy, Szczecinie, Świdwinie i Świnoujściu miasto z województwa zachodniopomorskiego, które dołącza do rządowej inicjatywy.

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych podpisane!

05.04.2017

5 kwietnia 2017 r. w Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano kolejne umowy na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-20 dla inwestycji drogowych w siedmiu miastach oraz kampanii informacyjnej Urzędu Transportu Kolejowego „Kolejowe ABC”. W uroczystości wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik, a także przedstawiciele beneficjentów.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook