Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Minister Andrzej Adamczyk o polskim rynku lotniczym w 2016 r.

15.03.2017

- Po porównaniu danych nie mamy wątpliwości. Polacy z każdym rokiem coraz częściej korzystają z transportu lotniczego. Na przestrzeni ostatnich 12 lat ruch pasażerski zwiększył się niemal czterokrotnie, dlatego ważne jest tworzenie takich warunków, które będą odpowiadały na potrzeby rosnącego rynku przewozów pasażerskich w Polsce – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wiceminister Andrzej Bittel na Europejskim Forum Taborowym 2017

15.03.2017

- Potrzebna jest kompleksowa odnowa całego taboru na kolei, zarówno pasażerskiego, jak i towarowego. Dzięki temu do dyspozycji przewoźników będą pojazdy kolejowe zgodne z obowiązującymi standardami europejskimi ujętymi w Technicznych Specyfikacjach Interoperacyjności oraz odpowiadające oczekiwaniom klientów - powiedział 15 marca 2017 r. podsekretarz stanu  w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel podczas Europejskiego Forum Taborowego w Warszawie.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo pocztowe

14.03.2017

Rada Ministrów, 14 marca 2017 r., przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo pocztowe, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

PBDK i budowa obiektów ochrony środowiska tematem rozmów z GDDKiA

14.03.2017

14 marca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Jerzy Szmit spotkali się z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad oraz dyrektorami oddziałów GDDKiA.

MIB w obronie branży transportowej i zasad funkcjonowania rynku UE

13.03.2017

– Będziemy chronić polski transport drogowy w Unii Europejskiej, podkreślając potrzebę utrzymania zasad jednolitego rynku usług – powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło podczas konferencji nt. aspektów socjalnych w transporcie drogowym.

Coraz bliżej budowy S7 koło Skarżyska-Kamiennej

13.03.2017

13 marca 2017 r. w Kielcach wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wziął udział w konferencji, podczas której ogłoszono II etap przetargu na realizację drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna.

Poczta Polska kluczowym elementem bezpiecznego, cyfrowego państwa

13.03.2017

- Nowe technologie oraz infrastruktura to podstawa rozwoju rynku pocztowego - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński 13 marca 2017 r., otwierając V edycję konferencji „Forum Technologiczne 2017 - Forum Nowoczesnych Dostaw”.

Prace budowlane idą pełną parą, 1300 km nowych tras w realizacji

13.03.2017

Jeszcze w tym roku planowane jest oddanie do ruchu ponad 390 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz kilku obwodnic. W kolejnych dwóch latach, te drogi oraz trasa S17, planowane są niemal w całości do oddania do użytku. Obecnie prace projektowe i budowlane toczą się na ponad 1300 km odcinków nowych dróg. Na zadania o długości ponad 700 km prowadzone są postępowania na wybór wykonawców.

Inwestycje kolejowe i drogowe w Olsztynie, i województwie warmińsko-mazurskim

13.03.2017

- Realizacja zamierzeń inwestycyjnych PKP PLK to ogromna szansa, żeby stworzyć osobowe połączenia kolejowe, które w znacznym stopniu rozwiążą problemy komunikacyjne wewnątrz aglomeracji olsztyńskiej – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit 11 marca 2017 r. w Olsztynie. Zaznaczył jednak, że organizacja takich połączeń musiałaby być inicjatywą samorządów Olsztyna i województwa, któremu podlegają Przewozy Regionalne.

Toruń podpisał umowę inwestycyjną w programie Mieszkanie Plus

11.03.2017

W Toruniu powstaną 324 nowoczesne mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. To efekt umowy inwestycyjnej podpisanej 11 marca 2017 r. przez Toruń i BGK Nieruchomości S.A. Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października 2016 r., kiedy to miasto Toruń, będące obecnie właścicielem nieruchomości, podpisało z BGK Nieruchomości S.A. list intencyjny.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook