Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Dwie firmy zaprojektują S12 na Mazowszu

13.09.2017

13 września 2017 r. zostały podpisane umowy na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S12 od granicy woj. łódzkiego do węzła Radom Południe oraz od węzła Radom Południe do Puław. W uroczystości wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Umowa na drugą jezdnię obwodnicy Kobylanki podpisana!

13.09.2017

12 września 2017 r. szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Droga powinna być gotowa jesienią 2020 r.

1 mld zł na modernizację infrastruktury i taboru PKP LHS

12.09.2017

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa przeznaczy 1 miliard złotych na dalszą modernizację infrastruktury i taboru oraz rozbudowę systemu sterowania ruchem kolejowym. Obecnie prace modernizacyjne trwają na stacjach w Sławkowie i Zamościu Bortatyczach. W kwietniu 2017 r. spółka podpisała list intencyjny z Kolejami Ukraińskimi w sprawie elektryfikacji przejścia kolejowego Hrubieszów - Izow. Ponadto, PKP LHS rozwija współpracę z partnerami zza wschodniej granicy. W czerwcu 2017 r. spółka dołączyła do inicjatywy Międzynarodowa Transkaspijska Trasa Transportowa, która zrzesza przewoźników m.in. z Kazachstanu, Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i Polski.

Firmy podwykonawcze w kontraktach drogowych są lepiej chronione

12.09.2017

- Podjęte przez rząd i ministra infrastruktury i budownictwa działania poprawiły sytuację firm podwykonawczych w kontraktach drogowych. Firmy są teraz lepiej chronione przed ryzykami, a ryzyka w kontraktach są lepiej rozłożone – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit o społecznej akcji „Chcemy uczciwego budownictwa”.

Pomoc poszkodowanym w nawałnicach – podziękowania

11.09.2017

11 września 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji osób poszkodowanych w nawałnicach z nocy 11 na 12 sierpnia 2017 r.

Polska naturalną bramą dla handlu Europy i Azji

11.09.2017

– Polska popiera projekty realizowane w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Chcemy być kluczowym partnerem gospodarczym krajów azjatyckich, dlatego zachęcamy podmioty sektora transportu i logistyki do zaangażowania w ten projekt. Polska, dzięki swojemu położeniu,  jest naturalną bramą dla handlu Europy i Azji na Jedwabnym Szlaku – powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło podczas Drugiego Szczytu Pasa i Szlaku w Hongkongu.

5 mld zł na budowę polskich dróg

11.09.2017

180 km nowych dróg, 6 inwestycji o wartości ponad 11 mld zł i 5 mld zł wsparcia z UE – te cztery liczby pokazują skalę przedsięwzięć, dla których zawarto dzisiaj umowy o dofinansowanie. Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) trafią na kolejne odcinki dróg ekspresowych S2, S5, S6, S7 i obwodnicę Góry Kalwarii.

Od dziś koleją z Pakietem Podróżnika

11.09.2017

Podróżni w całej Polsce mogą już kupić bilety na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie.

Rusza Krajowy Zasób Nieruchomości

11.09.2017

- Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. W Polsce występuje duży deficyt mieszkań na wynajem, realizowany przez rząd program Mieszkanie Plus może to zmienić. Nie stanie się to oczywiście od razu: program rozpisany jest na lata, to działanie długofalowe. Natomiast jesteśmy przekonani, że idziemy we właściwym kierunku – mówił o Krajowym Zasobie Nieruchomości minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Kazachstan ważnym ogniwem dalekowschodniej polityki transportowej rządu

08.09.2017

W dniach 6-8 września 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk towarzyszył Parze Prezydenckiej w oficjalnej wizycie w Republice Kazachstanu. Podczas delegacji minister wziął udział w uroczystości Narodowego Dnia Polskiego na Astana EXPO 2017, uczestniczył też w Forum Gospodarczym.

 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości