Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

MIB i ITD czuwają nad bezpieczeństwem dzieci podczas ferii

10.02.2017

10 lutego 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz p.o. główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur podsumowali akcję kontroli autokarów „Bezpieczny Autokar – Ferie 2017”.

Akcja edukacyjno-informacyjna „Bezpieczeństwo w Centrum uwagi”

10.02.2017

Osoby noszące odblaski są lepiej widoczne na drodze. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba posiadająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości ok. 150 metrów, co pozwala kierowcy wyhamować lub bezpiecznie ją ominąć.

Ogłoszenie o rozpoczęciu 45. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa

10.02.2017

10 lutego 2017 r. Minister Infrastruktury i Budownictwa rozpoczął nabór wniosków do Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Ogłoszenie o rozpoczęciu 55. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego

10.02.2017

10 lutego 2017 r. Minister Infrastruktury i Budownictwa rozpoczął nabór wniosków do Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Koleją szybciej z Kutna do Torunia

09.02.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystępują do modernizacji linii Kutno – Toruń. Na inwestycję planują przeznaczyć 250 mln zł. Po zakończeniu remontu pociągi na tej trasie pojadą z prędkością maks. 160 km/h, co zapewni sprawną podróż między Kutnem a Toruniem i dalej w kierunku Bydgoszczy. Podróż zajmie ok. 1 h 30 min.

Sojusz drogowy zaprzeczeniem fundamentów UE

08.02.2017

– Sojusz paryski niszczy równowagę na rynku transportowym i jest zaprzeczeniem fundamentalnych zasad funkcjonowania Unii Europejskiej – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Kodeks urbanistyczno-budowlany w tym roku w Sejmie

08.02.2017

– Zakończyliśmy konsultacje publiczne projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Prezentujemy rozstrzygnięcia dotyczące opinii nadesłanych i przekazanych podczas regionalnych spotkań – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury, które odbyło się 8 lutego 2017 r. w ramach targów BUDMA 2017 w Poznaniu.

Program Mieszkanie Plus rozpędza się

08.02.2017

Polskie Koleje Państwowe S.A. i kolejnych 5 gmin podpisało 8 lutego 2017 r., podczas targów BUDMA w Poznaniu, porozumienia w sprawie wykorzystania gruntów na potrzeby programu Mieszkanie Plus. Umowę dotyczącą wykorzystania terenów kolejowych na potrzeby programu Mieszkanie Plus z BGK Nieruchomości podpisały PKP S.A., Xcity Investment, a także włodarze 5 kolejnych samorządów: Głogowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Oławy, Świnoujścia i Zielonej Góry.

O usprawnieniach w budowie dróg na konferencji "Infrastruktura Polska & Budownictwo"

08.02.2017

8 lutego 2017 r. w Warszawie podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit otworzył VIII edycję konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo”. Wziął również udział w dyskusji poświęconej nowym rozwiązaniom w zamówieniach publicznych i finansowaniu inwestycji.

Blisko 208 mln zł na kolejne inwestycje drogowe

08.02.2017

Częstochowa, Zamość, Łomża i Rybnik to miasta, które na realizację projektów drogowych pozyskały w sumie blisko 208 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook