Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

„Laser to nie zabawka” – rusza ogólnopolska kampania społeczna ULC przeciw oślepianiu pilotów laserem

05.04.2018

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Mikołaj Wild oraz prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson zainaugurowali ogólnopolską kampanię społeczną „Laser to nie zabawka”. Jej celem jest podniesienie świadomości wśród społeczeństwa na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zabawa laserem poprzez kierowanie jego wiązki w stronę samolotów.

1,2 miliarda złotych dla drogowców i kolejarzy. Skorzystają kierowcy i pasażerowie

04.04.2018

Ponad 600 milionów złotych dla dwóch spółek kolejowych i tyle samo dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – to efekt podpisanych 4 kwietnia 2018 r. umów o dofinansowanie. Z unijnym wsparciem PKP Intercity zmodernizuje, a warszawska Szybka Kolej Miejska kupi pociągi, zaś GDDKiA wybuduje drogę ekspresową S17 z Warszawy do Garwolina.

Pierwsze regionalne spotkanie informacyjne „Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2018”

03.04.2018

Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Środowiska informują, że pierwsze z cyklu regionalnych spotkań informacyjnych pt. „Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2018”, odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. w Warszawie, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przy ul. Jagiellońskiej 26, w godzinach 9:30-12:30.

Poprawi się bezpieczeństwo na polskiej kolei

29.03.2018

Za ponad 2 mld zł PKP Polskie Linie Kolejowe SA wybudują na prawie 14 tysiącach km linii kolejowych nowoczesny system łączności cyfrowej ERTMS/GSM-R. Umowy w tej sprawie podpisali 29 marca 2018 r. w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wiceministra Andrzeja Bittela  przedstawiciele PKP PLK SA oraz wykonawców. System umożliwia szybszą i bardziej precyzyjną wymianę informacji pomiędzy pracownikami odpowiedzialnymi za ruch pociągów. Dzięki temu zarządzanie ruchem będzie sprawniejsze, zwiększy się poziom bezpieczeństwa podróży pasażerskich i przewozu ładunków oraz przepustowość linii kolejowych.

Polsko-estońskie spotkanie ministrów ds. transportu

29.03.2018

28 marca 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się w Warszawie z minister spraw gospodarczych i komunikacji Republiki Estonii Kadri Simson. Tematami spotkania były m.in. kwestie związane z Pakietem Mobilności oraz międzynarodowe szlaki, takie jak Rail Baltica i Via Carpatia.

Kolejnych 12 inwestycji drogowych skierowanych do realizacji

28.03.2018

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości ok. 300 mln zł. Inwestycje te będą realizowane w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim.

Reklamacje także elektronicznie

26.03.2018

23 marca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie ustalania stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego.

Kaszubskie jeziora, kaszubski las... i Trasa Kaszubska

26.03.2018

Budowę 20 km drogi ekspresowej, trzech węzłów drogowych i rozbudowę fragmentu istniejącej obwodnicy Trójmiasta przewiduje podpisana 26 marca 2018 r., w obecności wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza, umowa na realizację drogi ekspresowej S6 z Szemudu do Gdyni. Droga ma być gotowa w wakacje 2021 r.

Wzrośnie bezpieczeństwo na linii kolejowej Kraków – Katowice

26.03.2018

W Krzeszowicach na odcinku linii kolejowej Trzebinia – Krzeszowice zostanie wybudowany wiadukt, który poprawi bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Podobne obiekty i przejścia pod torami powstaną na modernizowanej linii Kraków – Katowice. Prędkość pociągów zwiększy się do 160 km/h.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook