Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Bezpieczeństwo w budownictwie priorytetem MIB

23.05.2017

23 maja 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski wziął udział w sesji panelowej "Porozumienie dla bezpieczeństwa w budownictwie" podczas XXVIII Konferencji Naukowo-Technicznej "Awarie budowlane 2017". W dyskusji uczestniczył Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Szer, a także zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski, prezydent Porozumienia na rzecz Bezpieczeństwa w Budownictwie Jerzy Werle i przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Ryszard Trykosko.

Poczta Polska weźmie udział w programie Mieszkanie Plus

23.05.2017

23 maja 2017 r. Poczta Polska S.A. i BGK Nieruchomości S.A. podpisały umowę ramową o współpracy dotyczącej przekazania gruntów na potrzeby programu Mieszkanie Plus. Wstępne porozumienie dotyczy pięciu lokalizacji: dwóch w Warszawie i po jednej we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku. Strony zakładają możliwość rozszerzenia porozumienia w przyszłości także o inne lokalizacje.

Poczta Polska wraca do tradycji państwowych

22.05.2017

22 maja 2017 r. w urzędzie pocztowym Radom 1 odbyła się symboliczna uroczystość zawieszenia godła państwowego na budynku placówki. Wydarzenie zbiegło się z otwarciem ogólnopolskiego centrum wideokodowania dla wszystkich przesyłek listowych w kraju.

Kraków - dobre tempo prac inwestycyjnych na linii E30

22.05.2017

Postępują prace na linii E30 w stronę Katowic. Powstaje nowy przystanek Kraków Bronowice. Modernizacja czterech wiaduktów i budowa nowego dodatkowego bezkolizyjnego przejazdu nad torami zapewni bezpieczne podróże i lepszą komunikację w mieście. Rozpoczął się kolejny etap prac na łącznicy Kraków Zabłocie – Krzemionki. Polskie Linie Kolejowe  realizują w aglomeracji krakowskiej projekty z Krajowego Programu Kolejowego o wartości ponad 4 mld zł.

Kolejne inwestycje drogowe na Pomorzu Zachodnim

22.05.2017

22 maja 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit symbolicznie zainaugurował budowę całej drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. W uroczystości wziął również udział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński , wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, szef szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner oraz przedstawiciele wykonawców.

Konferencja „Rozwój polskiej kolei z wykorzystaniem środków UE – analiza możliwości budowy Kolei Dużych Prędkości w Polsce”

22.05.2017

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest organizatorem konferencji „Rozwój polskiej kolei z wykorzystaniem środków UE - analiza możliwości budowy Kolei Dużych Prędkości w Polsce”, która odbędzie się w 14 czerwca 2017 r. w Warszawie.

Bezpieczniej na obwodnicy Skawiny

22.05.2017

22 maja 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał Program Inwestycyjny dla obwodnicy Skawiny (woj. małopolskie). Chodzi o dostosowanie I odcinka obwodnicy Skawiny do parametrów klasy drogi głównej ruchu przyspieszonego (GP) poprzez wybudowanie ronda turbinowego na skrzyżowaniu obwodnicy i ulicy Krakowskiej.

Polbus-PKS oficjalnym przewoźnikiem The World Games Wrocław 2017

19.05.2017

19 maja 2017 r. spółka Polbus-PKS Wrocław podpisała umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu na obsługę transportu drogowego podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games Wrocław 2017.

Wiceminister Jerzy Szmit na budowie drogi S7 Koszwały - Elbląg

19.05.2017

19 maja 2017 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit wizytował plac budowy drogi ekspresowej S7 Koszwały - Elbląg w Kiezmarku. Wiceministrowi towarzyszył dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Radosław Kantak.

II etap przetargu na realizację drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim

19.05.2017

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński oraz podsekretarz stanu w MIB Jerzy Szmit 19 maja 2017 r. na konferencji w Wejherowie poinformowali o ogłoszeniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad II etapu przetargu na budowę kolejnego odcinka drogi S6 - Trasy Kaszubskiej z Luzina do Gdyni. Wiceministrowie poinformowali również, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na kolejny odcinek drogi S6  z Bożegopola Wielkiego do Luzina.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook