Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Polska i Węgry zacieśniają współpracę w zakresie kolei dużych prędkości

08.02.2018

8 lutego 2018 roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Peterem Szijjarto. Głównym tematem poruszonym w trakcie wizyty węgierskiego ministra w Warszawie był projekt wspólnego przedsięwzięcia zakładającego realizację połączenia koleją dużych prędkości na linii Budapeszt-Warszawa.

Ułatwienia w inwestycjach oraz troska o ochronę dziedzictwa historycznego kolei

06.02.2018

Rada Ministrów przyjęła 6 lutego 2018 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” oraz ustawy o transporcie kolejowym, przedłożony przez Ministra Infrastruktury.          

Powstanie dodatkowe połączenie obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową nr 1024R

06.02.2018

- W odpowiedzi na liczne wnioski lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańców, zapadła decyzja o budowie dodatkowego połączenia obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową - powiedział 5 lutego 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Umowa na koncepcję programową dla kolejnego odcinka Via Carpatia podpisana

05.02.2018

Przybliża się realizacja kolejnych fragmentów międzynarodowego szlaku Via Carpatia. 5 lutego 2018 r. podpisana została umowa na wykonanie koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Babica do węzła Domaradz, a dla dwóch kolejnych odcinków wybrano najkorzystniejsze oferty.

W Rymanowie-Zdroju otwarto kolejną placówkę pocztową

05.02.2018

5 lutego 2018 r. w Rymanowie-Zdroju otwarto nową placówkę pocztową. Będzie w niej można zrealizować usługi pocztowe, bankowe i ubezpieczeniowe oraz operacje bezgotówkowe za pomocą kart płatniczych. Oferuje je nowoczesna placówka Poczty Polskiej przy ulicy Zdrojowej 40 - zaprojektowana w nowoczesnej aranżacji, która cieszy się uznaniem klientów w całym kraju.

Umowa na budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego podpisana

02.02.2018

-  To bardzo ważna obwodnica dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, dzięki której odetchną oni od uciążliwości związanych z dużym natężeniem ruchu. Ale to też ważny odcinek nowoczesnej, bezpiecznej drogi na trasie Toruń – Olsztyn – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zrealizowane zostaną kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na drogach krajowych

01.02.2018

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji i 3 aneksy dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 136 mln zł. Są to zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś, budową lub przebudową mostów i estakad. Inwestycje te poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poprzez modernizację dróg, w szczególności przebudowę skrzyżowań, rond, pasów do skrętu w lewo, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, chodników i ścieżek rowerowych.

Zadania te będą realizowane w 7 województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, małopolskim oraz lubelskim.

 

Kolejny krok w kierunku Wspólnego Biletu na polskiej kolei

01.02.2018

Od 1 lutego 2018 r. Pakiet Podróżnika można kupić także w kasach biletowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. ŁKA to pierwszy w kraju samorządowy przewoźnik, który zaoferował swoim pasażerom tę ofertę. Dzięki temu pasażerowie mogą kupić jeden bilet na przejazd pociągami czterech przewoźników: PKP Intercity, POLREGIO, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

Wiceminister Justyna Skrzydło na konferencji V4+ RAIL CEO SUMMIT w Budapeszcie

31.01.2018

Wzmocnienie współpracy w sektorze kolejowym, wymiana doświadczeń między zarządcami infrastruktury kolejowej, przewoźnikami towarowymi i członkami rządów państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej to główne cele konferencji „V4+ RAIL CEO SUMMIT”, która odbyła się 31 stycznia 2018 r.  w Budapeszcie. W konferencji wzięła udział wiceminister Justyna Skrzydło. 

Rok 2017 rekordowy dla polskich kolei

31.01.2018

2017 r. był rekordowy dla polskich przewozów pasażerskich. Blisko 304 mln przewiezionych koleją pasażerów to najlepszy wynik od 15 lat. Rok 2017 był wyjątkowy również w przewozach towarowych - masa przewiezionych towarów była najwyższa w ciągu ostatnich 5 lat.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook