Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Trasa Łagiewnicka z finansowaniem

21.03.2017

21 marca 2017 r. Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) poinformowały o podpisaniu umów dotyczących finansowania budowy Trasy Łagiewnickiej, będącej częścią południowego odcinka wewnętrznej obwodnicy Krakowa, łącznie z nową linią tramwajową. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) – jednego z filarów Planu inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude’a Junckera.

Wzmocnienie instytutów badawczych

21.03.2017

- W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa pracujemy nad wzmocnieniem potencjału naukowo-badawczego podległych nam jednostek naukowych. Chcemy, aby prowadziły intensywną działalność badawczo-rozwojową na większą skalę i były prawdziwym eksperckim wsparciem zarówno dla działań resortu, jak i dla firm, udostępniając wyniki badań wykorzystujących i kreujących innowacje – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas spotkania z pracownikami Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa.

Nowe inwestycje drogowe na Podlasiu, Warmii i Mazurach

20.03.2017

20 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, w obecności ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, zatwierdził programy inwestycyjne dla przebudowy odcinków dróg krajowych nr 63, 65 i 66 w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Podpisanie decyzji odbyło się w czasie konferencji zorganizowanych w Knyszynie, Grajewie, Kolnie i Ełku.

Trzebinia – Oświęcim - lepsze możliwości dla pasażerów kolei i przewozu towarów

20.03.2017

Sprawniejszy przewóz pasażerów i towarów, wyższy poziom bezpieczeństwa oraz lepsza obsługa podróżnych na stacjach i przystankach linii Trzebinia – Oświęcim – to podstawowe efekty inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zarządca infrastruktury ogłosił przetarg na prace, szacowany na 324 mln zł.

S5 i S8 oraz obwodnice Kościerzyny i Wałcza z unijnym dofinansowaniem z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

17.03.2017

17 marca 2017 r. w Centrum Unijnych Projektów Transportowych, w obecności wiceministra infrastruktury i budownictwa  Jerzego Szmita, podpisano sześć umów na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-20. Dofinansowanie otrzymała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę odcinków dróg S5 Poznań – Kaczkowo i Mielno – Gniezno,  S8 Radziejowice – Paszków oraz obwodnic Kościerzyny i Wałcza.

MIB wspiera koalicję na rzecz uczciwego budownictwa

17.03.2017

– Uczciwość polega przede wszystkim na dialogu z partnerem. Dialog z przedsiębiorcami i branżą jest niezbędny przy tworzeniu prawa. Dziś ten dialog ma charakter instytucjonalny – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji "Chcemy uczciwego budownictwa", która odbyła się 17 marca 2017 r.

Poczta Polska zapewnia bezpieczeństwo w Porcie Lotniczym Katowice

16.03.2017

Od 16 marca 2017 r. 100 operatorów Poczty Polskiej zapewnia bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach. Poczta Polska SA wygrała przetarg na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, pokonując prywatne firmy ochroniarskie. Oferta Operatora Pocztowego okazała się najkorzystniejsza. Wartość kontraktu na obsługę obiektu przez 48 miesięcy to ponad 30 milionów złotych.

Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa

16.03.2017

- Etyka zawodowa musi towarzyszyć inżynierom realizującym i nadzorującym inwestycje, także projektantom - wszystkim uczestniczącym w procesie inwestycyjnym. Uczciwość w wykonaniu zawodu jest niezbędna. Kodeks urbanistyczno-budowlany, opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, kładzie duży nacisk na odpowiedzialność zawodową – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji w ramach obchodów 15-lecia utworzenia samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

Program inwestycji dla budowy S1 Mysłowice – Bielsko-Biała podpisany

15.03.2017

15 marca 2017 r. podpisany został Program inwestycji dla budowy S1 Kosztowy II (Mysłowice) – Suchy Potok (Bielsko-Biała).

Urodzinowy znaczek dla Lublina

15.03.2017

15 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński wziął udział w uroczystości wprowadzenia do obiegu znaczka pocztowego "700 lat Lublina", która odbyła się w tym mieście.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook