Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Ruszają prace przygotowawcze dla dużej obwodnicy Warszawy

13.04.2018

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do budowy wielkiego ringu wokół Warszawy. Obecna obwodnica w ciągu tras S2 i S8  już teraz w szczytach natężenia ruchu jest bardzo mocno obciążona. Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w 2015 r. zanotował na moście Grota Roweckiego w ciągu S8 ponad 140 tys. pojazdów. Jest to wartość średniego dobowego rocznego ruchu, notowane są również wzrosty ruchu nawet do 200 tys. pojazdów. Tłoczno robi się także na zachodnim wylocie z Warszawy i zachodnio-południowej obwodnicy w ciągu drogi S2.

PKP S.A. z korzystną umową kredytową - 250 milionów złotych zostanie przeznaczonych na inwestycje

13.04.2018

PKP S.A. ma zagwarantowane kolejne środki na realizację Programu Inwestycji Dworcowych. Pieniądze zapewni umowa kredytowa, którą spółka podpisała z trzema bankami: Pekao S.A., PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wysokość całego kredytu to 700 mln zł. Każdy z banków finansuje kredyt w jednakowej części.

Ministerstwo Infrastruktury za korytarzami życia

13.04.2018

Ministerstwo Infrastruktury rozpocznie działania na rzecz usankcjonowania w prawie oraz popularyzacji wśród polskich kierowców zachowań ułatwiających dotarcie służb ratowniczych na miejsca wypadków na drogach szybkiego ruchu. O podjęciu tej inicjatywy podczas konferencji prasowej 13 kwietnia 2018 r. poinformowali minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister Marek Chodkiewicz oraz sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o tachografach

12.04.2018

12 kwietnia 2018 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o tachografach. Jego podstawowym celem jest dostosowanie prawa polskiego do postanowień rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014 w sprawie tachografów stosowanych w transporcie drogowym i uchylającego rozporządzenie Rady (EWG) nr 3821/85 w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego.

Building Information Modeling w infrastrukturze

12.04.2018

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju prowadzi projekt pilotażowy z zastosowaniem technologii Building Information Modeling (BIM).

Zapraszamy na kolejne spotkania informacyjne ETZT 2018

12.04.2018

Od początku kwietnia 2018 r. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Środowiska prowadzą regionalne spotkania informacyjne w każdym województwie i prezentują szczegóły związane z przygotowaniem kampanii. Spotkania skierowane są dla przedstawicieli samorządów w całej Polsce. Uczestnicy dowiadują się, jak zgłosić działania w ramach ETZT, poznają najlepsze praktyki oraz wymieniają się doświadczeniami. Spotkania są także okazją do podsumowania działań z 2017 r. oraz do uzyskania informacji o polskich i europejskich nagrodach dla samorządów organizujących ETZT w 2018 r.

PKP PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

11.04.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą właścicielem znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. Zasoby PNI będą wsparciem dla zarządcy infrastruktury zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak i inwestycyjnych. 

Rail Baltica impulsem do rozwoju kolei

10.04.2018

10 kwietnia 2018 r. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wziął udział w Rail Baltica Global Forum w Tallinie (Estonia).

Umowa na dofinasowanie obwodnicy Kłodzka ze środków UE podpisana!

09.04.2018

9 kwietnia 2018 r. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na dofinasowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) budowy obwodnicy Kłodzka w ciągu dróg krajowych nr 33 i 46.

Więcej pieniędzy na inwestycje kolejowe w Małopolsce

06.04.2018

Prawie 33 miliony złotych z Unii Europejskiej dostanie województwo małopolskie na inwestycje w tabor kolejowy.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook