Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Kodeks urbanistyczno-budowlany kompleksową odpowiedzią na problemy funkcjonowania systemu planowania przestrzennego

18.04.2017

18 kwietnia 2017 r. w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli zaprezentowana została analiza wyników kontroli NIK z zakresu planowania przestrzennego, przeprowadzonych w latach 2010-2016. W spotkaniu uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz przedstawiciele parlamentu, samorządu i środowisk związanych z planowaniem przestrzennym na poziomie lokalnym.

Umowa na modernizację linii Kraków Główny Towarowy – Rudzice

18.04.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 18 kwietnia 2017 r. umowę na modernizację linii kolejowej Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów dla połączeń aglomeracyjnych. Nowe przystanki i zmodernizowane stacje zapewnią wygodną obsługę pasażerom kolei aglomeracyjnej i pociągów dalekobieżnych. Dodatkowe tory, obiekty i nowoczesne urządzenia pozwolą skrócić czas przejazdu i zwiększyć liczbę pociągów.

Nowa strategia rozwoju Poczty Polskiej

18.04.2017

- Poczta Polska opiera swoją przyszłość na równowadze zaspokajania potrzeb i realizacji zobowiązań wobec państwa, klientów i pracowników -  powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński 18 kwietnia 2017 r., podczas prezentacji nowej strategii Poczty Polskiej na lata 2017-2021. W uroczystości wzięli udział również prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski oraz Wiesław Włodek, wiceprezes PP.

Propozycje zmian w ustawie o transporcie drogowym

13.04.2017

Wprowadzenie definicji pośrednictwa przy przewozie osób oraz ustanowienie licencji na pośrednictwo przy przewozie osób zakłada propozycja nowelizacji ustawy o transporcie drogowym.

Trwa nabór wniosków w konkursach o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa

13.04.2017

Trwa nabór wniosków w:

  • 45. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa,
  • 55. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Kolejny etap realizacji programu Mieszkanie Plus w Katowicach

13.04.2017

W Katowicach powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus około 500 nowoczesnych mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. 13 kwietnia 2017 r. spółka BGK Nieruchomości S.A. podpisała umowę inwestycyjną z Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem

12.04.2017

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zostało laureatem konkursu „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń”, w kategorii „Najbardziej przyjazny ubezpieczyciel”. Nagrodę dla zwycięzcy wręczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński, podczas VI Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, która odbyła się 12 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

Powołanie zastępców GDDKiA

12.04.2017

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wręczył nominacje zastępcom Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.  Iwona Stępień-Pilipczuk oraz Jacek Gryga zostali powołani z dniem 12 kwietnia 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka na podstawie art. 18 ust. 4 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych.

Powołanie zastępcy Prezesa PAŻP

12.04.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał z dniem 12 kwietnia 2017 r. Pawła Młynarczyka na stanowisko zastępcy Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Płatność smartfonem w placówkach Poczty Polskiej

11.04.2017

We wszystkich urzędach Poczty Polskiej wyposażonych w terminale można już zapłacić za pomocą telefonu. Z aplikacją mobilną swojego banku z funkcją BLIK możesz wygodnie i szybko zapłacić za towary i usługi zakupione w pocztowej placówce.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook