Logo biuletynu informacji publicznej

Polsko-francuskie rozmowy o transporcie

2018-03-02

2 marca 2018 r. w Warszawie odbyło się spotkanie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z minister ds. transportu Republiki Francuskiej Élisabeth Borne.

Polsko-francuskie rozmowy o transporcie

Polsko-francuskie rozmowy o transporcie

Głównym tematem spotkania były kwestie związane z negocjowanym obecnie na forum Unii Europejskiej Pakietem Mobilności w kontekście projektu dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.

Polsko-francuskie rozmowy o transporcie

Polsko-francuskie rozmowy o transporcie

- Kraje unijne powinny wypracować zrównoważone przepisy w zakresie Pakietu Mobilności, które gwarantowałyby odpowiednią elastyczność stanowiącą podstawę efektywnego funkcjonowania branży, i jednocześnie pozwoliły na zapewnienie godziwych warunków socjalnych dla kierowców -  powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.  

Minister podkreślił, że należy przyspieszyć prace nad szczegółowymi rozwiązaniami w zakresie międzynarodowego transportu drogowego, w kontekście obecnej dynamiki prac nad zmianami dyrektywy o pracownikach delegowanych oraz mając na uwadze zbliżające się zakończenie bieżącej kadencji Parlamentu Europejskiego.

W trakcie spotkania poruszono także kwestię konkurencyjności w międzynarodowym transporcie lotniczym w świetle prowadzonych obecnie prac na forum Unii Europejskiej.

Wizyta francuskiej minister była też okazją do omówienia bilateralnej współpracy obu państw w zakresie infrastruktury transportowej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii oddziaływania transportu na środowisko.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook