Logo biuletynu informacji publicznej

Minister Andrzej Adamczyk wizytował budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

2018-01-25

- Południowa Obwodnica Warszawy to niezwykle ważna inwestycja. Jest ona budowana dzięki determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości. Oczekujemy, że te trudności, które dzisiaj występują na tej budowie z winy miasta, znikną jak najszybciej. To historyczna, oczekiwana inwestycja – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk 25 stycznia 2018 r. podczas wizytacji na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy.

Teren budowy Południowej Obwodnicy Warszawy
Droga ekspresowa S2 - Południowa Obwodnica Warszawy

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Marek Chodkiewicz wizytowali budowę miedzy przyszłymi węzłami Przyczółkowa - Wał Miedzeszyński. Oglądali też budowę mostu przez Wisłę, w którym znajduje się konstrukcja i odbywa się budowa podpór pod obiekt.

Minister podkreślił, że Południowa Obwodnica Warszawy jest drogą, na którą czekają nie tylko mieszkańcy Warszawy. Drogą, której budowa znacząco poprawi sytuację komunikacyjną osób poruszających się zarówno w ruchu aglomeracyjnym, jak i w ruchu tranzytowym.

Południowa Obwodnica Warszawy przebiega w ciągu drogi ekspresowej S2. Na jednym z odcinków, przechodzącym przez dzielnicę Ursynów, przeprowadzona zostanie w tunelu.

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy
Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook