Logo biuletynu informacji publicznej

Rada Standardów Wyceny Nieruchomości rozpoczęła prace

2017-12-19

- Standardy zawodowe rzeczoznawców majątkowych są niezbędnym elementem prawidłowo funkcjonującego rynku nieruchomości. Rolą standardów jest ujednolicenie praktyki wyceny nieruchomości, a w konsekwencji doprowadzenie do sytuacji, gdy dyskusja na temat wartości nieruchomości oparta będzie na faktach i zdarzeniach rynkowych, a nie na różnym, czasami wzajemnie sprzecznym rozumieniu zasad i sposobów wyceny przez poszczególnych rzeczoznawców majątkowych. Wierzę, że praca i zaangażowanie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości przyczynią się do sprawnego i efektywnego wypracowania jednolitych norm postępowania przy wycenie nieruchomości – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski otwierając 19 grudnia 2017 r. inauguracyjne posiedzenie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości.

Rada Standardów Wyceny Nieruchomości
Posiedzenie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości

Rada Standardów Wyceny Nieruchomości stanowi organ kolegialny, który będzie doradzał MIB w sprawach związanych z ustalaniem standardów zawodowych rzeczoznawców majątkowych. Członkami rady są eksperci i wybitni specjaliści z dziedziny związanej z wyceną nieruchomości, cieszący się autorytetem w środowisku zawodowym i akademickim. Radzie przewodniczy prof. Ryszard Źróbek.

Rada Standardów Wyceny Nieruchomości
Posiedzenie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości

Podczas posiedzenia rada przyjęła harmonogram prac nad standardami zawodowymi na rok 2018. Wśród priorytetów jest standard regulujący kwestie wyceny nieruchomości przejmowanych pod realizację inwestycji drogowych i kolejowych. Rada planuje również przygotować wskazówki metodologiczne do rożnych podejść w wycenie nieruchomości, jak również opracować standardy wyceny nieruchomości rolnych oraz leśnych.

Rada Standardów Wyceny Nieruchomości
Posiedzenie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości