Logo biuletynu informacji publicznej

O programie Mieszkanie Plus z samorządowcami z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

2017-12-13

- Zachęcamy wszystkie samorządy do współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Gminy mogą tworzyć dostępne cenowo mieszkania na wynajem, w tym z opcją wykupu, w programie Mieszkanie Plus korzystając ze wsparcia Krajowego Zasobu Nieruchomości – mówił 13 grudnia 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Współprzewodniczący zespołu do spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST, wiceminister Tomasz Żuchowski, podczas posiedzenia zespołu przypomniał, że każda gmina w Polsce otrzymała pakiet informacji na temat programu Mieszkanie Plus i to zaktywizowało samorządy do przesłania informacji o nieruchomościach, które można wykorzystać w programie. Są to nieruchomości, które mogłyby zostać wniesione do spółek celowych z przeznaczeniem na realizację inwestycji mieszkaniowych polegających na budowie mieszkań na wynajem o czynszu normowanym lub lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy.

Wiceminister zaprosił samorządowców na konferencję "Mieszkanie Plus dziś i jutro", która odbędzie się 14 grudnia 2017 r. na stadionie "PGE Narodowy" w Warszawie. Podczas spotkania samorządowcy z całej Polski będą rozmawiać o wyzwaniach i perspektywach dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości