Logo biuletynu informacji publicznej

Kolejny odcinek szlaku Via Carpatia oddany do ruchu!

2017-12-07

Od 7 grudnia 2017 r. kierowcy mogą korzystać z 6,3 km odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe, będącego kolejną częścią autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Nowy odcinek łączy trasy międzynarodowe E40 oraz E371 i wyprowadza ruch tranzytowy z centrum Rzeszowa.

Nowy odcinek S19 Świlcza - Rzeszów Południe

Świlcza - Rzeszów Południe - nowy odcinek drogi S19

Roboty na odcinku zakończono 6 września 2017 r., ale do jego uruchomienia konieczne było ukończenie budowy 3,5 km łącznika realizowanego przez miasto i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Całkowity koszt realizacji odcinka wyniósł ponad 342 mln zł. W ramach projektu wybudowano m.in. cztery łącznice, drogi serwisowe, elementy ochrony środowiska oraz dwanaście obiektów inżynierskich – w tym węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka).

 

Nowy odcinek S19 Świlcza - Rzeszów Południe

Świlcza - Rzeszów Południe - nowy odcinek drogi S19

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W ramach budowy drogi ekspresowej S19 Via Carpatia na Podkarpaciu oddano już do użytku odcinki: Sokołów Małopolski – Stobierna, Stobierna – Rzeszów Wschód, Rzeszów Zachód – Świlcza i Świlcza – Rzeszów Południe.

 

 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook