Logo biuletynu informacji publicznej

S7 Olsztynek - Ostróda już w całości dostępna dla ruchu

2017-12-06

- Dzisiaj oddajemy do ruchu kolejny odcinek nowoczesnej drogi ekspresowej. Dzięki tej inwestycji kierowcy szybciej i bezpieczniej pojadą na trasie łączącej Olsztynek z Ostródą. Za 10 lat wszystkie miasta wojewódzkie będą połączone siecią dróg ekspresowych i autostrad – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

6 grudnia 2017 r. w obecności ministra infrastruktury i budownictwa, wojewody warmińsko–mazurskiego Artura Chojeckiego i p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacka Grygi został oddany do ruchu ponad 11-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Rychnowo - Olsztynek. Jest to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu S7 Rychnowo – Olsztynek

Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu S7 Rychnowo – Olsztynek

Odcinek ten to część inwestycji o łącznej długości 20 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km), udostępniony do ruchu 11 sierpnia 2017 r. i Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km).

Inwestycja polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Nowo wybudowana droga biegnie częściowo po nowym śladzie. Wykonawcą zadania o wartości 388,5 mln zł była firma STRABAG Sp. z o. o.

Lokalizacja S7 Rychnowo – Olsztynek

Lokalizacja S7 Rychnowo – Olsztynek

Odcinek Rychnowo – Olsztynek był realizowany w ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn (S7) – Olsztynek (S51)” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wynosi 2 200 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1 176 mln zł.

Oddanie do ruchu odcinka Rychnowo - Olsztynek to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk i Warszawę z południem Polski. W województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy. W budowie znajduje się jeszcze odcinek S7 stanowiący obwodnicę Ostródy (zakończenie planowane jeszcze w tym roku) oraz S7 Nowy Dwór Gdański – Elbląg, którego budowa zakończy się w październiku 2018 r.

Droga S7 Rychnowo – Olsztynek

Droga S7 Rychnowo – Olsztynek

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook