Logo biuletynu informacji publicznej

Osiedle Mieszkanie Plus w Kielcach

2017-11-10

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus z projektem dobrze skomponowanego i funkcjonalnego osiedla. 10 listopada 2017 r. przedstawiciele władz miasta i Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus.

Podpisanie listu intencyjnego
Wiceminister Tomasz Żuchowski podczas podpisania listu intencyjnego
fot. Michał Różycki, Biuro Prasowe UM Kielce

- Kielce zaproponowały wysoką jakość zagospodarowania i połączyły to z wielowymiarowym podejściem do rozwiązania zarówno kwestii mieszkaniowych, jak i zwiększania funkcjonalności przestrzeni miejskiej. Czekamy na takie projekty, które już na etapie wstępnej oceny wyglądają tak obiecująco i mają wysokie walory urbanistyczne - podkreślił wiceminister Tomasz Żuchowski.

Zgodnie z opracowaną koncepcją, powstanie 5 budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i małą architekturą: drogami wewnętrznymi, parkingami, ciągiem spacerowym, placem zabaw. W budynkach dostępnych dla osób niepełnosprawnych powstanie 155 mieszkań 2, 3 i 4 pokojowych o powierzchni od 38 do 64 m2. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony lub tarasy oraz przynależne komórki lokatorskie. W podpiwniczeniach czterech budynków zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są: żłobek, trzy przedszkola, szkoła podstawowa, poczta, przychodnia, sklepy, przystanki komunikacji miejskiej.

- Myślimy kompleksowo o całym mieście, dlatego jako pierwszy samorząd w Polsce zaoferowaliśmy wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości realizację całego osiedla. Liczymy na to, że program Mieszkanie Plus da miastu impuls do rozwoju i wyznaczy standard zagospodarowania dla wielu firm deweloperskich funkcjonujących w mieście. To nie będzie konkurencja dla Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - po prostu osoby, które nie mają środków na partycypację będą mogły skorzystać z programu Mieszkanie Plus - powiedział  wiceprezydent Czesław Gruszewski.

Wizualizacja osiedla w Kielcach
Wizualizacja osiedla w Kielcach

Mieszkania, które powstaną w ramach programu Mieszkanie Plus we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, niższymi niż rynkowe. Dzięki temu będą dostępne dla mniej zamożnych rodzin o dochodach nie pozwalających na zakup własnego mieszkania  lub jego wynajem po cenach rynkowych.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook