Logo biuletynu informacji publicznej

60+ bezpieczni w ruchu drogowym

2017-09-04

2 września 2017 r. w Kluczach odbyła się inauguracja akcji „60+ bezpieczni w ruchu drogowym” z udziałem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Minister Andrzej Adamczyk podczas akcji 60+ Bezpieczni w ruchu drogowym

Minister Andrzej Adamczyk podczas akcji 60+ Bezpieczni w ruchu drogowym

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz partner akcji – Policja po raz drugi realizują akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do osób powyżej 60 roku życia, tj. seniorów – kierowców, rowerzystów i pieszych, pod hasłem „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”.

- Warto weryfikować swoje umiejętności za kierownicą nawet po wielu latach od zdanego egzaminu na prawo jazdy – przekonywał minister Andrzej Adamczyk, który zainaugurował tegoroczną akcję w Kluczach, gdzie otworzył pierwsze Miasteczko BRD. 

Minister Andrzej Adamczyk w symulatorze dachowania

Minister Andrzej Adamczyk w symulatorze dachowania

Akcja ma na celu dotarcie do najstarszych uczestników ruchu, ponieważ liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem jest bardzo duża. Policyjne statystyki wskazują, że osoby powyżej 60. roku życia w ubiegłym roku były sprawcami ponad trzech tysięcy wypadków, w których zginęło 255 osób.

- Oprócz akcji dla seniorów KRBRD przygotowała w tym roku kampanię Kierujesz Życiem adresowaną do młodych kierowców, która pokazuje, że za statystyką wypadków stoją realne osoby i ich historie– powiedział minister Adamczyk.

Akcja 60+ Bezpieczni w ruchu drogowym

Akcja 60+ Bezpieczni w ruchu drogowym

Miasteczko BRD i warsztaty będą odbywać się do października w pięciu województwach: mazowieckim, podkarpackim, śląskim, łódzkim i małopolskim. To obszary, gdzie najczęściej dochodziło do wypadków z udziałem seniorów.

Kalendarz kolejnych wydarzeń: 
09.09.2017 r. – Plac Władysława Biegańskiego w Częstochowie, godz. 10.00 – 18.00
17.09.2017 r. – Pasaż Schillera (al. Leona Schillera) w Łodzi, godz. 10.00 – 18.00
23.09.2017 r. – Pływalnia Miejska „Garwolanka” w Garwolinie (parking, ul. Olimpijska 2), godz. 10.00 – 18.00.

Więcej informacji o akcji na stronie MIB 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook