Logo biuletynu informacji publicznej

Współpraca POLBUS-PKS i wrocławskich szkół ws. kształcenia kadr

2017-07-14

14 lipca 2017 r. w siedzibie POLBUS-PKS Sp. z o.o. podpisano porozumienie pomiędzy spółką a Zespołem Szkół nr 2 we Wrocławiu, dotyczące współpracy w kształceniu wykwalifikowanego personelu technicznego w ramach zespołu patronackiego. Celem porozumienia jest pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie najnowszych systemów i rozwiązań technicznych stosowanych w autobusach.

Począwszy od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie technikum samochodowego i szkoły zawodowej rozpoczną program nieodpłatnych praktyk zawodowych, obejmujących zagadnienia naprawy i diagnostyki pojazdów marki Mercedes, Setra i Autosan.

Autokar POLBUS-PKS

Autokar POLBUS-PKS

Najzdolniejsi uczniowie i absolwenci otrzymają propozycję zatrudnienia w spółce POLBUS-PKS, która kilka tygodni temu rozpoczęła proces inwestycyjny związany z powstaniem nowoczesnej stacji napraw autobusów.

Podpisane porozumienie jest jednym z elementów zaangażowania spółek z udziałem Skarbu Państwa w realizację projektów z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu.

POLBUS-PKS to spółka nadzorowana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, posiadająca ponad 150 autobusów i busów. Zarządza dworcami autobusowymi we Wrocławiu, Oleśnicy i Środzie Śląskiej.
 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości