Logo biuletynu informacji publicznej

Urodzinowy znaczek dla Lublina

2017-03-15

15 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński wziął udział w uroczystości wprowadzenia do obiegu znaczka pocztowego "700 lat Lublina", która odbyła się w tym mieście.

Lublin ze znaczkiem pocztowym i kartką na 700-lecie
Znaczek pocztowy na 700-lecie Lublina (fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)

- Poczta Polska jako Narodowy Operator Pocztowy będzie popularyzowała wartości patriotyczne, narodowe, a także promujące regiony naszego kraju. Doskonałym do tego narzędziem jest znaczek pocztowy - powiedział Kazimierz Smoliński.

Lublin ze znaczkiem pocztowym i kartką na 700-lecie
Wiceminister Kazimierz Smoliński i wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek (fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)

Poczta Polska postanowiła wprowadzić do obiegu znaczek wydany z okazji jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich przez króla Władysława Łokietka.Na znaczku przedstawiono współczesną panoramę Lublina na tle miedziorytu wykonanego przez A.Hogenberga  w 1618 roku.

Lublin ze znaczkiem pocztowym i kartką na 700-lecieLublin ze znaczkiem pocztowym i kartką na 700-lecie
Znaczek i koperta na 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich

Projekt oddaje nowoczesne i historyczne oblicze miasta. To właśnie w Lublinie w 1569 roku została zawarta unia między Polską a Litwą, na mocy której powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów. Przez stulecia miasto uchodziło za tygiel kulturowy, łącząc tradycje polskie, prawosławne i żydowskie. Miasto nazywane ze względu na swoje położenie Bramą Wschodu również dziś przyciąga do siebie bogatą ofertą akademicką, licznymi festiwalami artystycznymi i nowymi inwestycjami.

- Niezwykle cenimy inicjatywy podkreślające walory polskich miast, a Poczta Polska od wielu lat emituje znaczki pocztowe  poświęcone polskim miastom - podkreślił wiceminister Kazimierz Smoliński.

Uroczyste wprowadzenie znaczka do obiegu odbyło się w zabytkowej placówce pocztowej w Lublinie. W spotkaniu obok wiceministra Kazimierza Smolińskiego uczestniczył wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz oraz wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook