Logo biuletynu informacji publicznej

Wiceminister Justyna Skrzydło w Mińsku

2016-10-24

– Dziękuję Białorusi za zainteresowanie inicjatywą Via Carpatia i prezentowanie tego stanowiska na forum Unii Europejskiej. Liczę na wspólne działanie i faktyczne rozszerzenie sieci TEN-T na wschód – powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło na posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Wspólnej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

Spotkanie odbyło się w Mińsku, 24 października 2016 r., pod przewodnictwem wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Wiceminister J. Skrzydło przedstawiła członkom Komisji stan polsko-białoruskiej współpracy w zakresie transportu. Omówiła perspektywy rozwoju infrastruktury w ramach międzynarodowych korytarzy transportowych oraz aktualizację bazy prawno-traktatowej. Wyraziła również nadzieję na rozbudowę siatki połączeń lotniczych między Warszawą a Mińskiem.

J. Skrzydło w Mińsku

Fot. Posiedzenie Polsko-Białoruskiej Wspólnej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej

W czasie spotkania odniesiono się także do możliwości wykorzystania potencjału tranzytowego, jaki otwiera dla Polski i Białorusi koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku.

– Rośnie znaczenie współpracy transportowej z Chinami, także w naszym regionie. Białoruś jest kluczowym partnerem Polski w projekcie tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku – zaznaczyła Justyna Skrzydło.

Justyna Skrzydło oraz Mateusz Morawiecki uczestniczyli ponadto w ceremonii otwarcia XX Jubileuszowego Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego pt. „Dobrosąsiedztwo 2016”, organizowanego przez Polsko-Białoruską Izbę Handlowo-Przemysłową. W wydarzeniu wzięło udział około 250 polskich i białoruskich przedsiębiorców.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook