Logo biuletynu informacji publicznej

Łącznik Brzeski pomiędzy A4 i DK 94 otwarty!

2016-05-23

23 maja 2016 r. pierwsi kierowcy mogli przejechać nową drogą łączącą węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Jasień Brzeski, tzw. Łącznikiem Brzeskim. W uroczystości przekazania drogi użytkownikom wziął udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Fot. Minister Andrzej Adamczyk na uroczystości otwarcia Łącznika Brzeskiego

Dziś otwieramy po przejęciu rządów tylko 2 kilometry przyszłej drogi krajowej numer 75. Zapewniam jednak, że jej dalszy ciąg w kierunku Nowego Sącza będzie przebudowany w pierwszej kolejności - powiedział minister Adamczyk.

Nowo wybudowana droga odciąży ul. Leśną, którą odbywał się do tej pory ruch z autostrady także w kierunku Nowego Sącza. Docelowo będzie on stanowił nowy przebieg drogi krajowej nr 75 na obszarze Brzeska.

W ramach realizacji inwestycji powstała jednojezdniowa droga  klasy GP o długości ok. 2,1 km. Koszt budowy wyniósł prawie 44 mln zł.

Łącznik Brzeski między autostradą A4 a DK94

Fot.  Łącznik Brzeski między autostradą A4 a DK94

W ciągu drogi łącznikowej powstała m.in. estakada w o długości ok. 200 m, obiekt ramowy z funkcją przejścia dla zwierząt średnich, nasyp o długości 300 metrów i wysokości do 16 m, rondo na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94 i łącznice do ronda. Przebudowane zostało także skrzyżowanie z ul. Leśną w Brzesku. Dla prawidłowej realizacji inwestycji konieczne było wzmocnienie podłoża gruntowego.

Łącznik Brzeski między autostradą A4 a DK94

Fot.  Łącznik Brzeski między autostradą A4 a DK94

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości